הנהג מעכו שוחרר למעצר בית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
15 באוקטובר 2008

הנהג שנסע בעכו בשכונה יהודית ביום כיפור והצית את המהומות בעיר, תאופיק ג'מאל, שוחרר ממעצרו למעצר בית בן 7 ימים ורשיונו נשלל למשך 30 יום.

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום לשחרר את הנהג מעכו שנסעו ביום כיפור, תאופיק ג'אמל, למעצר בית לשבעה ימים ושלילת רשיון ל-30 יום. ג'מאל נעצר ביום שני האחרון לאחר שבמסגרת חקירת המשטרה את האירועים עלה החשד כי ג'מאל נהג במהירות מופרזת תוך סיכון חיי אדם ופגיעה ברגשות הדת. ג'מאל התנצל והתחרט על המעשה בועדת הפנים של הכנסת ואמר שהוא מוכן לעשות הכל כדי להשיב את החיים בעכו למסלולם: "אני מוכן להקריב את הראש שלי, עם גרזן תורידו אותו, רק שיחזרו השקט והשלווה לעכו. רק תחזירו את הדו קיום למקומו. אני לא פושע". פרקליטו של ג'מאל, פארס בריק, טען היום בדיון בבית המשפט שהמעצר הוא מעצר פוליטי: "אם העדויות בידי המשטרה כל כך מכריעות וחשובות, מדוע היה צריך לחכות חמישה ימים לפני שמרשי נעצר?", תהה.

מעצרו של ג'אמל עורר את זעמם של חברי הכנסת הערבים. יו"ר מפלגת חד"ש, חבר הכנסת מוחמד ברכה, אמר שמעצרו של ג'מאל הוא כניעה לימין הקיצוני. ברכה אמר גם ש"המשטרה מגינה על כנופיות הימין הקיצוני בכך שעצרה את ג'מאל". גם חבר הכנסת עבאס זכור גינה את ההחלטה לעצור את ג'מאל ואמר כי "מדובר בהחלטה טיפשית".

מקורות[עריכה]