הסתיימה סדרת המאפיה "הסופרנוס"

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

12 ביוני 2007

ג'יימס גנדולפיני, המגלם את טוני סופרנו

אתמול (שני, שעון ישראל) שודר בארצות הברית הפרק האחרון של סדרת הדרמה הסופרנוס. הפרק חתם את עונתה השביעית והאחרונה של סדרת המאפיה של ערוץ HBO והביאה לסיומן של עלילותיהם הטלוויזיוניות של טוני סופרנו, משפחתו, יריבו וידידיו.

הסדרה נמשכה כ-86 פרקים ותיארה את קורותיו של טוני סופרנו, מאפיונר בדיוני מניו ג'רזי הסובל מהתקפי חרדה ונאלץ לקבל טיפול פסיכיאטרי. עם עליית הפופולריות של הסדרה העלילה התפתחה והתפתלה רבות וגיבורים רבים ומשונים עלו בה ונעלמו עם הזמן. הסדרה זכתה ב-18 פרסי אמי, 5 פרסי גלובוס הזהב ובפרסים נוספים רבים. הצלחתה הקנתה לה קהל מעריצים אדיר בכל רחבי העולם אשר עקב בריתוק אחר קורותיהם של גיבורי הסידרה.

לקראת שידור הפרק האחרון של הסדרה רבו הספוקלציות בקרב המעריצים כיצד יבחר דייוויד צ'ייס, יוצר הסדרה אשר כתב את עיקר הפרק לבדו, לסיים את סאגת המאפיה הארוכה שלו. רבים הימרו שגיבור הסדרה ימות, אך יחס ההימורים נטה בסופו של דבר דווקא לטובת האפשרות שהדמות לא תחוסל. הציפייה הביאה ככל הנראה לנתוני מדרוג גבוהים במיוחד עבור הפרק, אשר שודר במקביל למשחק השני בסדרת הגמר של ה-NBA והיווה לו, ככל הנראה, תחרות שקולה על שלטי הצופים.

פרטי עלילה פרטי עלילה ("ספוילרים") מופיעים בהמשך.

בסופו של דבר נדונו הצופים להתאכזב, שכן צ'ייס לא ענה לא על ציפיות אלו ולא על ציפיות אלו. בסיום הפרק נראים חברי משפחת סופרנו ישובים במסעדה ואט אט התמונה נמוגה עד שמתקבל מסך שחור. כך לא נודע גורלו של טוני סופרנו וכיצד ימשיכו הוא ומשפחתו בעתיד. סוף פתוח זה אכן עמד ככל הנראה בניגוד לכל הציפיות והיה להפתעה מוחלטת בעבור צופים רבים.

מקורות[עריכה]