לדלג לתוכן

העליון: הדיונים בפרשת קצב יתקיימו בתדירות גבוהה, נדחתה בקשת ההתפטרות של הפרקליטים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 ביולי 2009
ביקורות, טענות, מחאות, בקשות לשחרר מייצוג הנשיא ועתה גם עתירה לבית המשפט העליון - דבר לא עזר - משפט קצב יתקיים במתכונת מהירה - 4 ימי דיונים בשבוע. לא רק זה, אלא שבהחלטתם כתבו השופטים "מעתה ואילך יידעו המעורבים, כולל סנגורים, כי עליהם לכלכל את צעדיהם בידיעה שההליך המשפטי יתנהל באופן רציף ונמשך עד לסיומו". השופטים דחו את עתירתם של פרקליטי קצב להתפטר ולהשתחרר מייצוג הנשיא לשעבר על רקע תדירות הדיונים שקבע הרכב השופטים בבית הדין המחוזי.

משמעות ההחלטה היא שמשפטו של קצב יחל כמתוכנן ויתקדם בקצב מהיר יחסית החל בספטמבר. נקודת המחלוקת בין הפרקליטים לבית המשפט היא מספר הימים בשבוע בו יתקיימו הדיונים - בעוד שדיונים בפלילים אמורים להתרחש ברציפות במשך 4 ימים בשבוע, אין זה חריג שאלו מתקיימים באופן ספורדי יותר, עקב לוחות הזמנים העמוסים ועיכובים ביורוקרטים. פרקליטי קצב טענו כי לא יכלו לעמוד בעומס, עקב מחויבותיהם ללקוחות אחרים.

שופטי העליון כתבו בנוגע לתדירות בהחלטתם: "כל המצוי בנעשה בבית המשפט בארץ יודע כי משפטים אינם נשמעים ברציפות. מי שאינו יודע דין, בוודאי יופתע מאוד אם ייאמר לו כי על פי הדין בישראל, חייב הליך משפטי להתנהל ברציפות מדי יום עד גמר השמיעה. דומה שאף יודעי הדין שכחו את דבר קיומן של ההוראות האמורות."

מקורות

[עריכה]