הפגנת יום האדמה בבית סירא- 30/03/2006

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כמאתיים אישה ואיש פלסטינים, ישראלים ובינלאומיים התאספו היום בבניין המועצה בבית סירא על מנת לצאת להפגנה נגד גדר הנישול והסיפוח ולציון יום האדמה ה- 30.

כהכנות להפגנה נערכו כוחות צבא וניסו למנוע מאנשים להגיע לכפר. הדרכים לכפר היו חסומות בצורה שמפריעה לאנשים לנוע ממקום למקום, אך לא בצורה הרמטית.

קבוצת P.A.R.C (Palestinian Agriculture Relief Center) חילקה חולצות וכובעים. ויכוח התעורר בין אישה מקבוצת P.A.R.C לבין ילדים שעטו סימנים מזהים של החמאס. פה ושם ניתן היה לראות סטיקרים הקוראים להחרמת מוצרים ישראלים של חברות כמו אוסם, תנובה ועוד...

הצעדה לכיוון התוואי החלה. די מהר הגענו למקום בו עמדו החיילים בוואדי. מוכר הפלאפל מהכפר ירד עם טנדר ופתח מעין דוכן בהפגנה. פגשנו בקבוצה של חיילי\שוטרי מג"ב לבושים בסרבלי הרגישות חסיני האש מההתנתקות, מבוצרים מאחורי מגני הפרספקס ועם אלות שלופות.


התקרבנו אליהם תוך כדי צעקת הסיסמאות הרגילות. החיילים קיבלו פקודה להרים את המגינים. אישה פלסטינית מבוגרת נצמדה למגינים של השוטרים וצעקה עליהם.


האישה מ-P.A.R.C צעקה סיסמאות וליוותה אותן בתיפוף על המגינים של החיילים. גבר פלסטיני הצטרף אליה. מספר נערים ביצעו בעיטת קונג-פו לתוך המגנים של החיילים.אבן נזרקה באוויר. החיילים קיבלו פקודה בסגנון "כוח פעל! כוח פעל!”


וירו רימוני הלם וגז. התפזרנו לכל הכיוונים. קצת חילופי אבנים ונסיונות מעצר כושלים וחזרנו להתייצב מול החיילים. הוחלט לשבת על הרצפה. מספר נואמים החלו לדבר במגפון. בזמן הנאומים ניטעו מספר עצי זית. עם סיום הנאומים הוחלט לחזור לכפר. התחלנו לחזור ואז החל קרב האבנים\רימוני גז וגומי. התקרבנו לכפר והחיילים אחרינו.

יורים רק כדורי גומי והשבאב מחזיר להם באבנים. צעקנו לחיילים שילכו מהכפר, שהם רק מעוררים פרובוקציה ובעיקר שיפסיקו לירות, אך ללא הועיל.

אחד מצעירי הכפר רץ לאמבולנס עם יד מוכתמת בדם על הראש, ככל הנראה תוצאה של פגיעה מכדור גומי. לאחר כמה רגעים הגיע צעיר נוסף מלווה בחובש ואדם נוסף לאחר שנחבש ברגלו כתוצאה מפגיעה של כדור גומי. רימון גז נחת בצמוד לאמבולנס. ואחד בחצר בית. התושבים התבדחו ביניהם שנגמרו לחיילים כדורי הגומי ולכן הם עברו לרימוני גז.

האירוע הסתיים. החיילים נשארו בוואדי והמפגינים התקפלו.

לאחר ההפגנה נפגשנו בבניין המועצה לסיכום ההפגנה והאירועים הנלווים. יש לציין לחיוב שחלק (אמנם מועט...) מהשבאב היה נוכח בפגישה.


דיווח על הפצועים ומצבם-

1. פצוע מכדור גומי בראש, נמצא בביתו במצב בינוני.

2. פצוע ברגל מכדור גומי.

3. פצוע ברגל מכדור גומי (בן 12).


הכתבה לקוחה מאינדימדיה ישראל