הקורבן הלא מתוכנן של שביתת המרצים: בחינות הפסיכומטרי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

21 בינואר 2008

מיכאל מלכיאור

שביתת המרצים הבכירים באוניברסיטאות הסתיימה סוף כל סוף והיום (שני) חזרו המרצים ללמד בכל האוניברסיטאות. לוחות הזמנים המחודשים של הסמסטרים כבר נערכו ונקבעו, מי באופן זמני ומי באופן סופי, והסטודנטים כבר הגישו בקשות שונות להקלות על העומס בפני ראשי האוניברסיטאות. אך מעמד נוסף נפגע בתהליך, והוא הנבחנים אשר היו אמורים לגשת לבחינות הפסיכומטרי במהלך חודש פברואר. הבחינות, אשר מתקיימות לרוב באולמות הלימודים של האוניברסיטאות, יידחו ככל הנראה לאפריל, דבר שיגרור את דחיית מועד אפריל גם כן, וישפיע על אלפי נבחנים.

ועדת החינוך של הכנסת תכונס לישיבת חירום ביוזמת העומד בראשה, חבר הכנסת מיכאל מלכיאור כדי לדון במשבר. מספר חברי כנסת כבר התבטאו בנושא ואמרו כי אין זה נסבל שאלפי התלמידים, אשר חלק גדול מהם לומדים בקורסים יקרים אשר תוזמנו לפי מועדי הבחינות המקוריים, יסבלו כתוצאה משביתת המרצים שכלל לא נגעה להם. עוד הועלו הטענות כי חלק מאותם נבחנים צריכים להתגייס לצבא או נמנעים מלעבוד עקב הלימודים האיטנסיבים בהם הם שוקדים לקראת הבחינה, המהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר, אם לא הראשי שביניהם, לקבלה לאוניברסיטה.

המרכז הארצי לבחינות והערכה הודיע כי הוא נאלץ לדחות הבחינות מאחר והזמן לא יספק לאנשיו למצוא מקום מתאים אחר עבור הבחינות. אולמות האוניברסיטאות, המשמשות זה שנים לקיום הבחינות, יהיו תפוסים עקב שיעורי ההשלמה להם ידרשו הסטודנטים אשר החמיצו את הסמסטר שכמעט ובוטל בעקבות השביתה. לעת עתה, לא ברור מה יהיה בכוחה של וועדת החינוך לעשות כדי למנוע המשבר ולהבטיח את קיום הבחינות במועדים נוחים יותר לאלפי הנרשמים.

מקורות[עריכה]