הקורבן הראשון של "בית המוות": הקהל; שעמום בתיקו מאופס בין רומניה לצרפת

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

9 ביוני 2008
"בית המוות", אבל מוות ממה? ככל הנראה, מוות משעמום. הקהל בא לתמוך בנבחרות צרפת ורומניה לקראת משחקן הראשון בשלב הבתים ביורו 2008, אך במקום זה מצא עצמו בוהה במשחק משעמם למדי, כמעט ללא אירועים מיוחדים. הנבחרות לא התקרבו ליכולת אשר ציפו מהם להציג בטורניר היורו, בטח שלא ב"בית המוות", שהפגיש בין הנבחרות החזקות ביותר בטורניר והוביל לציפיות הגבוהות ביותר; בטח שלא לאחר משחקים מהירים ומהנים בימים הקודמים. צרפת ורומניה נפרדו בתיקו 0-0 חלש ומאכזב למדי והיו פתיחה גרועה למדי לבית המסקרן ביותר בטורניר.

מחצית ראשונה - בלי הנרי ובלי גולים[עריכה]

הנרי (ארכיון) - השתעמם על הספסל

צרפת פתחה ללא תיירי הנרי הפצוע, אשר צפוי לשחק בהמשך הטורניר אך הפעם צפה בחבריו מהספסל. מה שהתחיל בדקות הראשונות בקול תרועה רמה, הפך לקול ענות חלושה עד תום המחצית הראשונה, שתזכר בעיקר עקב ריבוי העבירות והפאולים שנשרקו בה. אדריאן מוטו הרומני וניקולס אנלקה הצרפתי ניסו לפרקים את מזלם, אך טעויות חוזרות מנעו מהם לממש הבטחה שנראתה כה סבירה בתחילת המשחק. לאחר 20 דקות קצב ההתקפות התמעט למדי, ומספר האיומים הריאלים על השערים צנח.

משחק אגפים רפה, השארת שחקנים בהגנה במקום לחץ כבד על שער היריבה וחוסר תיאום בין השחקנים השאיר את שתי הנבחרות ללא כל תקווה להוציא משהו מהמשחק. כאמור, האירועים הזכורים ביותר מהמחצית הראשונה היו דווקא העבירות. שלושה צהובים, כולם לרומניה, נרשמו עד הדקה ה-40: ניקולאה שנגע בידו בכדור ברחבה הצרפתית, קונטרה על בזבוז זמן וגויאן על פאול מיותר.

מחצית שנייה - הקהל שרק בוז לנוכח רפיון ההתקפות[עריכה]

על אף שנראו סימנים מעודדים, גם זו הייתה לשעמום גדול במיוחד. התקפות צרפתיות אשר חדרו לעומק הרחבה הרומנית הסתיימו בלא כלום, ומנגד התקפות לא מאורגנות של הרומנים לא עשו דבר מלבד להצית תקווה בלב האוהדים, ואז לכבותה במהירות. באחד המקרים הבודדים בהם הרומנים ניסו לחדור באופן מסודר את ההתקפה הצרפתית, נתקע הכדור באגף ימין הרומני, ומשלא הצליחו להזיזו החזירו אותו אחורנית עד לשוער, לשמע קולות הבוז של הקהל. גם בעיטות הקרן שזכו בהן בוזבזו והכדורים הורחקו במהירות וביעילות מהרחבה על ידי חוליית ההגנה הצרפתית, ללא מאמץ רב במיוחד.

גם נבחרת צרפת לא הצטיינה במיוחד, ועל אף שזכתה ליתרון בקישור - התקפותיה על השער הרומני היו צפויות, שבלוניות וחסרות תעוזה. פעם אחר פעם החלוצים והקשרים ההתקפיים של צרפת עברו מגן רק כדי למסור לאדם הלא נכון, בזמן הלא נכון או למקום הלא נכון, ופעם אחר פעם הכדור הורחק - בין אם ליציע או למרכז השדה. הבעיטות הבודדות שאכן נבעטו לכיוון השער הרומני לא היוו איום של ממש, גבוהות מדי או חלשות מדי - הישר לידי השוער הרומני שלא התאמץ יתר על מידה, כמוהו עמיתו הצרפתי.

ברגע האחרון נרשמה תקווה אמיתית - עבירה מיותרת של הצרפתים עמוק בתוספת הזמן נתנה כדור חופשי לרומנים סמוך לרחבה, אך בזווית קשה. כל הנבחרת הרומנית עלתה להתקפה, בצירוף דיקה אשר נכנס כמחליף. עשרות אלפי האוהדים באצטדיון עצרו נשימתם, אך לשווא - כמו כל המצבים הנייחים הקודמים גם זה הסתיים בהרחקה מהירה ולבסוף - כדור חוץ. המשחק נחתם בתוצאה 0-0, אשר יצגה נאמנה את יחסי הכוחות.

המשך יבוא?[עריכה]

נבחרת צרפת, אשר רק לפני שנתיים הוכרזה בסגנית אלופת העולם, הייתה צל של עצמה, אולי בגלל חסרונו של הנרי. רומניה, אשר רבים ציפו כי תפתיע בטורניר, כפי שעשתה לעיתים בטורנירים גדולים חשובים קודמים, לא סיפקה את הסחורה. בסופו של דבר, התוצאה משרתת את רומניה יותר, שתקווה לתוצאה דומה או טובה יותר מול נבחרת איטליה ולנצחון על נבחרת הולנד בסיבוב המשחקים האחרון בשלב הבתים. שתי אלו יפגשו הערב במשחק אשר, כך מקווים האוהדים, ינפק התרגשות רבה יותר.

הרכבי הנבחרות וטבלת הבית[עריכה]

הרכב רומניה בשלב הבתים, מחזור 1:

בשער: בוגדן לובונט
בהגנה: ראזבן ראט, דורין גויאן, גבריאל טאמאש וקוסמין קונטרה.
בקישור: כריסיטאן קיבו, סטפן ראדו (הוחלף בדקה 90 - ניקולאי דיקה) וראזבאן קוקיס (הוחלף בדקה 64 - פאול קוגראה).
בחוד: אדריאן מוטו (הוחלף בדקה 78 - מריוס ניקולייאה), באנל ניקולטה ודניאל ניקולייאה


הרכב צרפת בשלב הבתים, מחזור 1:

בשער: גרגורי קופה
בהגנה: וילי סניול, לילאן תוראם, ויליאם גאלאס ואריק אבידל.
בקישור: פרנק ריברי, ג'רמי טולאלן, קלוד מקללה ופלורן מאלודה.
בחוד: ניקולס אנלקה (הוחלף בדקה בדקה 72 - באפטימבי גומיס) וקארים בנזמה (הוחלף בדקה 78 - סמיר נסרי


.

נבחרת נק מש נ ת ה שז שח הפ
1. צרפת 1 1 0 1 0 0 0 0
2. רומניה 1 1 0 1 0 0 0 0
3. הולנד 0 0 0 0 0 0 0 0
4. איטליה 0 0 0 0 0 0 0 0

קראו גם[עריכה]

  • יורו 2008 - כל הדיווחים, כל התוצאות, כל ההרכבים - בוויקיחדשות בעברית!

מקורות[עריכה]