הקלע הישראלי גיל סימקוביץ' זכה במקום הראשון בגביע העולם בקליעה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

31 במאי 2007
היום (יום חמישי) התקיימה במינכן תחרות גמר השכיבה של הגברים, במסגרת גביע העולם בקליעה.

בתחרות, שהחלה ב-8:30 לפי שעון גרמניה, ייצגו את ישראל הקלעים גיא סטריק, גיל סימקוביץ' ודורון אגוזי. עם תום הירי, לאחר שעה ורבע בהן המשתתפים ירו 60 כדורים מרובה קליבר זעיר במצב שכיבה, למטרות קטנות במרחק 50 מטר, הקלעים הישראלים הדהימו-גיא סטריק סיים במקום השני עם 599 נקודות מתוך 600 אפשריות (כאשר אריק אוּפּטאגראפט האמריקאי מקדים אותו עם תוצאה זהה), ואחריו גיל סימקוביץ' עם 598 נקודות במקום השלישי, כששניהם מקדימים את מת'יו אמונס האמריקאי.

ב-11:00 החל שלב הפיינל - זהו "הגמר של הגמר", שבו משתתפים שמונת הקלעים שהשיגו את התוצאות הטובות ביותר במקצה המקדים. שלב זה מתנהל בצורה שונה משלב הירי המקדים: במקצה יורים עשרה כדורים, כאשר מוקצב זמן לכל כדור וכל מטרה נבדקת בו בדקדוק לרמת המילימטר - כך למשל, בעוד שבירי רגיל כל כדור שפוגע במטרה יכול לקבל בין 0 ל-10 נקודות בהבדל של נקודה (כלומר 10 או 9 נקודות וכן הלאה), בשלב זה ייתכן ניקוד כמו 9.5 נקודות. לאחר כל כדור מוכרזות התוצאות, כך שכל קלע יידע את השינוי בדירוגו ובדירוגיהם של הקלעים האחרים, מה שמוסיף ללחץ הרב ממילא.

התוצאות בפיינל היו צמודות מאוד. כך למשל, ההפרש בין המדורג אחרון בפיינל למדורג ראשון, עמד על 3.2 נקודות בלבד, כשההפרש המקסימלי בין קלע לקלע היה 0.9 נקודות. בסופו של הפיינל, גיל סימקוביץ' הוכרז כמנצח, עם 702.6 נקודות (598+104.6), בהפרש של 0.3 נקודות ממת'יו אמונס האמריקאי שדורג במקום השני ו0.7 נקודות מתומאס תאמאס האמריקאי במקום השלישי.

ההישג של סימקוביץ' הקנה לו קווטה, כלומר השתתפות מובטחת באולימפיאדת בייג'ין, והוא הספורטאי הישראלי השני שזוכה בה.

מקורות[עריכה]