הריסת אוסישקין מתקרבת והאיומים על חולדאי גוברים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
23 ביולי 2007
אולם אוסישקין

מחאת אוהדי הפועל תל אביב על כוונת עיריית תל אביב להרוס את אצטדיון אוסישקין, ביתה של הקבוצה בעשורים האחרונים, ממשיכה להתגבר ולגלוש לקיצוניות. בעוד שחלק ניכר מהאוהדים מסתפקים בדרכי מחאה שקטות, רבו באחרונה הפעולות הקיצוניות והפליליות בנושא. שיאן היה היום (שני) באיומי סרק על פצצות ומטענים אשר הוטמנו בביתו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ובבית אחיו.

כוחות המשטרה מיהרו לבית ראש העיר לאחר שהתקבלה במוקדיהם הודעה אנונימית אשר טענה כי הונחו בביתו של חולדאי פצצות. שוטרים התדפקו על דלתו של חולדאי השכם בבוקר והחלו בסריקת הבית. הליך דומה ארע בביתו של אחיו של חולדאי, המתגורר בקיבוץ חולדה וגם לגביו איימה הפנייה האנונימית. סריקות המשטרה העלו חרס ונראה כי היה מדובר באיומי סרק ותו לא.

בנוסף רוססו היום כתובות נאצה חריפות במיוחד כנגד חולדאי על גבי קירות אולם אוסישקין המועד להריסה. בין הכתובות איומים ברצח בלשון "רבין הלך, גם אתה תלך" בהתייחס לראש העירייה. עוד לפני כן רוססו מספר פעמים כתובות נאצה ואף הושחתו קבריהם של הוריו של חולדאי. מטה המאבק של אוהדי הפועל תל אביב מיהר לגנות המעשים בשעתו ולאחר מכן אף כיבדו אוהדי הפועל את הקברים.

על אף האיומים המתגברים סירב חולדאי להגברת האבטחה סביבו. בהתייחסו לנושא טען חולדאי כי מדובר בקומץ אוהדים ומחאתם לא תגרום לו לבטל את תוכניות העירייה לגבי הריסת האולם. קבוצת הפועל תל אביב, בעברה אחת מהקבוצות הכדורסל הגדולות בישראל, הדרדרה לליגה השלישית לאחר עונות רבות בהן כשלה ואוהדיה נחלו אכזבות רבות. עם זאת, אוהדים רבים לא רצו לוותר על האולם המסמל בשבילם את הקבוצה האהודה עליהם ומהווה מעין סמל תרבות.

מקורות[עריכה]