השופטת קבעה: קנס 400 אלף לחברות הגז בעקבות מות המשפחה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

6 בינואר 2008

מודל מולקולת פחמן חד-חמצני; הגז חסר ריח, טעם וצבע

השופטת דורית רייך שפירא פסקה היום (ראשון) על חברות הגז פז גז ו"פז גז תל אביב" סך פיצויים בן 400 אלף שקלים בגין מעורבותם במותם כתוצאה מתאונה של בני משפחת אייל לפני מספר שנים. בזאת עקפה השופטת את הסדר הטיעון שערכה הפרקליטות עם הנאשמות, לפיו היו אמורות להקנס ב-67 אלף שקלים בלבד. בפסק הדין ניסחה השופטת רייך שפירא ביקורת חריפה בדבר התנהלות החברות, בפוסקה כי היה בזו רשלנות אשר הובילה למותם של בני המשפחה.

תחילת הפרשה בלפני כחמש שנים, עת נמצאו גופותיהם של בני אותה משפחה - דליה, בעלה נמרוד ובנם המשותף אסף, והם מתים בדירתם. סיבת המוות לא הייתה ברורה, כמו גם נסיבותיהם, והדבר נותר כתעלומה למשך שבועות רבים. המיתות המסתוריות נתנו אות לסערה תקשורתית באותם ימים, בעוד שספוקלציות בדבר התאבדות טקסית ושאר תסריטים בדיונים החלו לפרוח. לבסוף, לאחר חקירה של משטרת ישראל, נתגלה כי היה מדובר בתאונה שנגרמה עקב דליפת גז מסוג פחמן חד-חמצני, לו אין צבע, טעם או ריח, אשר גרם לבני המשפחה לחנק.

בפסק הדין קבעה השופטת רייך שפירא כי על חברות הגז אשר סיפקו לבני המשפחה את מוצריהן כחומר הסקה למערכת החימום של ביתם. בדבריה קבעה רייך שפירא כי "עיסוקן של הנאשמות, איננו סובל עצימת עיניים באי ידיעה", בבקרה את התנהלותן של החברות. בהסדר הטיעון עם החברות הודו החברות בגרימת מוות ברשלנות, זאת לאחר שהתאם להסדר עם הפרקליטות נקטו שורת צעדים להגביר הבטיחות בקרב לקוחותיהן. בתביעה אזרחית בנושא פוצו בעבר קרוביהם של בני משפחת אייל בסך 3 מיליון שקלים.

מקורות[עריכה]