התנכלות ערבית בגבעת האנטנה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מתפללי תפילת ותיקין הבוקר בגבעת האנטנה בדרום הר חברון גילו כי פלסטינים שברו את הקרש שעליו היה שלט 'בית כנסת' וגנבו אותו. בנוסף השחיתו את עץ הזית הגדול המוקם במקום. לפני מספר שבועות שפכו פלסטינים שמן שרוף ושברו את המצבה במקום. המקום הוקם לזכרם של יהודה בן יוסף וחברו סגן-משנה יואב דורון. שנהרגו בשוגג במקום על ידי צה"ל בעת שעשו את תפקידם כמאבטחים בדרום הר חברון.ב-13 במארס 2003. ההודעה שהגיעה מתצפית צה"ל שצפתה במתרחש דיברה על חמוש פלשתיני שמנסה להימלט מזירת האירוע. מסוק קרב קיבל הוראה ליירט את החשוד, ירה טיל לעבר סג"מ דורון והרגו. עו"ד ברוך בן יוסף אביו של יהודה, אמר למפקד אוגדת יהודה שבא לנחמו: או שתתפטר או שתמלא לי את הוואדי ממול בנחל של דם ערבים ברוך בן יוסף: אמר אז "ועדת חקירה אמורה לבדוק איך זה קרה, אבל אני לא צריך שיבדקו כי אני כבר יודע. היה צפוי שאירוע מעין זה יקרה. כל הקונספציה של המערכת בנויה בצורה כזו, שאנחנו סומכים על הגויים"

Wikinews Developing.png
זהו מאמר בהתהוות

אנא ערכו והרחיבו את המאמר, וכאשר הוא יהיה מוכן לפרסום, שנו את התג {{בהתהוות}} לתג {{פרסום}} כדי שהמאמר יופיע בעמוד הראשי.

אזהרה המאמר לא מציין את המקורות שלו באופן מספק ועלול להכיל מידע לא מאומת. אנא עזרו לפתח את המאמר על ידי הוספת המקורות או הסרת חומר שהשארתו בלתי מוצדקת. לדיון בנושא ראו את דף השיחה של מאמר זה.