לדלג לתוכן

התרסקות מטוס בקמרון: חשש לחיי 114 הנוסעים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
מטוס בואינג מדגם 737-800

5 במאי 2007

מטוס סילון מדגם בואינג 737-800 ועל גביו 114 נוסעים התרסק בשבת בקמרון בדרכו לניירובי. נסיונות להגיע לזירת ההתרסקות נכשלו בעקבות סופות גשמים חזקות ונכון לשעה זאת לא נמסר כל מידע על ניצולים.

נציגי חברת התעופה הקנייתית קניה איירווייס לה השתייך המטוס מסרו כי איבדו הקשר עם הטיסה 11 דקות בלבד לאחר שזו המריאה מנמל התעופה בדיואלה אשר במקרון. הטיסה עצרה בקמרון לאחר שיצאה מחוף השנהב בדרכה לבירת קניה.

קרובי משפחות הנוסעים הגיעו לשדה התעופה הראשי בבירה כדי לחכות לחדשות על יקיריהם. אנשי הביטחון חסמו הגישה לנמל לאחר שעיתונאים רבים התנפלו על בני המשפחות. לא נמסרה כל סיבה להתרסקות, אך מספר עובדים בחברת התעופה הציעו כי למזג האוויר הסוער היה חלק בכך. איתות מצוקה אשר התקבל מהמטוס מספר שעות לאחר ההתרסקות הפיח תקווה בדואגים לשלום יקיריהם, אך מחברת התעופה נמסר כי המשואה היא אוטומטית ואיננה מצביעה כי נותרו ניצולים.

לדברי חברת התעופה המטוס היה בן 6 חודשים בלבד. עם זאת, חברות תעופה אפריקאיות ידועות ברמות הבטיחות והתחזוקה הנמוכות שלהן ומדורגות לרוב אחרונות בעולם בנושא זה. חברת קניה איירווייס נחשבת לאחת ההצלחות הגדולות באפריקה בתחום התעופה. התאונה האחרונה שעירבה אחד ממטוסי החברה אירעה בשנת 2000, עת מטוס ועליו 169 אנשים התרסק בדרכו מחוף השנהב לניירובי. בעקבות חקרית התאונה, ממנה שרדו 10 נוסעים בלבד, האשמה נפלה על טעות אנוש מצד הטייס בציוד לא תקין.

מקורות[עריכה]