לדלג לתוכן

ויקיחדשות:הודעות לעיתונות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

הודעות לעיתונות הן חלק בלתי נפרד מעולם התקשורת. מיזם ויקיחדשות, כאתר אקטואליה, שמח תמיד לקבל הודעות לעיתונות מגורמים רשמיים או עצמאיים כמקור לכתבות השונות המופיעות באתר. דוברים או כל אדם אחר המבקשים לשלוח לנו הודעות שכאלה מוזמנים לעשות זאת דרך תיבת הדואר האלקטרוני שלנו. אנא קראו לפני כן את נוהלי השימוש שלנו בהודעות לעיתונות, כמופיעות להלן.

לשליחת הודעה לעיתונות לוויקיחדשות העברית - אנא שלחו הודעה לכתובת הדוא"ל he.wikinews@gmail.com.

כתיבת הכתבות[עריכה]

על אף שאנו שמחים לקבל כל הודעה לעיתונות - אנו לא מתחייבים לפרסם את כולן. במידה וכן נחליט לפרסם כתבה בנושא - אנו שומרים לעצמו הזכות לערוך כל הודעה או לפרסם חלקים ממנה בלבד, כמובן תוך שמירה על אתיקה מקצועית.

ככלל, סביר שכל כתבה שנכתוב לא תתבסס רק על ההודעה לעיתונות, אלא גם על מקורות אחרים, לרבות מחקר עיתונאי מקורי של כתבי ויקיחדשות. מסיבות שכאלה לעיתים יתכן עיכוב בפרסום הכתבות, בהתאם לאילוצי המערכת.

רשיון[עריכה]

ויקיחדשות פועלת על רשיון CC מסוג ייחוס 2.5. בקצרה, כל המופיע בוויקיחדשות הוא חופשי לעריכה מחדש ולהפצה, לרבות שימוש מסחרי, כל עוד מצויין שם היוצר. על כן, אנא אל תשלחו אלינו הודעות לעיתונות הכוללות מלל שהזכויות לו אינן שלכם. הדבר יקשה עלינו ליצור כתבה מהמופיע בהודעתכם.

למען הסר ספק, אנא ציינו במפורש למי שייכות הזכויות על הטקסט. במידה וזה לא יצויין - נשתמש בהודעה כמקור, אך יכולתנו להשתמש בטקסט שלה תהיה מוגבלת למדי ולמעשה נאלץ לשכתב כל משפט כדי להגן על זכויות היוצרים שלכם.

על אף האמור לעיל, אנו יוצאים מנקודת הנחה שכל מי ששולח אלינו הודעה לעיתונות - הרי שמדובר בבקשה שנפרסם הדברים. לפיכך, במידה ומצוין למי שייכות זכויות היוצרים סביר שנשתמש במקטעים גדולים יותר של הטקסט, כמובן תוך ציון המקור. עם זאת, יכולת זו תוגבל גם כן אלא אם יצוין כי המלל שוחרר תחת הרשיון הנ"ל. שחרור ההודעה לעיתונות תחת רשיון זה תאפשר לנו להשתמש בכתוב בה כלשונו בכתבה שלנו, ללא צורך בצמצום עקב בעיות זכויות יוצרים.

אל תסתפקו בהודעה[עריכה]

אנו פונים בכל לשון של בקשה לשולחים אלינו הודעות לעיתונות להשאיר מספר טלפון אליו נוכל להתקשר לבירור פרטים נוספים. לעיתים חלק מההודעה איננו ברור דיו, או שיש לברר חומר רקע. לעיתים הנושא כה מעניין עד שנרצה הרחבה, או אולי לראיין אנשים הקשורים בו. מספר הטלפון של הדובר או של גורמים אחרים יכול לסייע לכיסוי עיתונאי מלא ומקיף יותר, בהתאם לשיקולי הכתבים.

כותבי הכתבות[עריכה]

הכתבים בוויקיחדשות הם מתנדבים, העובדים ללא תרומה למען יצירת מקור חדשות חופשי, אמין ונייטרלי. הודעות לעיתונות אשר לא יכתבו מסיבות אלו או אחרות על ידי מי מהקהילה - יופצו דרך הדואר האלקטרוני למי שכן יחפוץ, או תחפוץ, בלכתוב על הנושא.