לדלג לתוכן

ונוס ויליאמס זכתה בווימבלדון בפעם הרביעית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

7 ביולי 2007

ונוס ויליאמס: זכיה רביעית בוימבלדון

היום (שבת) זכתה הטניסאית האמריקאית ונוס ויליאמס בפעם הרביעית בווימבלדון. ויליאמס ניצחה בגמר את הטניסאית הצרפתיה מריון ברטולי בשתי מערכות 6:4 6:1 לאחר שהאחרונה הזדקקה לטיפול רפואי במהלך המערכה האחרונה. עבור ויליאמס מדובר בתואר הרביעי בוימבלדון מזה עשור, כאשר בתואר הקודם זכתה ב-2005. בנוסף מחזיקה ויליאמס בשני תארי גראנד סלאם נוספים.

ויליאמס פתחה את המערכה הראשונה בנחישות ובמהרה הובילה 3:0 על ברטולי, אך זו התאוששה והשוותה את מניין המשחקים. ברטולי החלה לרדוף אחר ויליאמס בנסיון לזכות במערכה אך ידה של האמריקנית הייתה על העליונה והיא זכתה לבסוף 6:4. במערכה השנייה שוב נסוגה הצרפתיה ואיפשרה לויליאמס להתחיל לצבור הפרש.

בתוצאה 3:0 לויליאמס ביקשה ברטולי הפסקה במשחק לצורך מתן טיפול לכף רגלה, ולאחריה ביקשה גם ויליאמס ארכה לצורך טיפול רפואי. לאחר ששתי הטניסיאיות טופלו בידי אנשי צוותן הצליחה ברטולי לזכות במשחקון ללא נקודות לויליאמס. בתוצאה 3:1 נדמה היה כי הטניסאיות משחזרות ביניהן את המערכה הקודמת, אך ויליאמס המשיכה במשחק חכם ולבסוף ניצחה במערכה 6:1.

ויליאמס דורגה במקום ה-31 הנמוך יחסית לפני הטורניר לאחר שלא שיחקה מזה זמן מה ורבים הביעו ספק ביכולתה לזכות בטורניר. עם זאת בדרכה לגמר ניצחה הטניסאית האמריקאית עטורת התארים מספר מהטניסאיות הבכירות בעולם אשר דורגו לפניה, ביניהן מריה שראפובה. גם סגניתה ברטולי היוותה הפתעה בטורניר. הטניסאית הצרפתיה מעולם לא הגיעה לגמר טורניר גראנד סלאם, אך עלתה מהסבבים המקודמים לאחר ניצחון על הטניסאית הישראלית שחר פאר ובדרכה לגמר ניצחה את המדורגת במקום הראשון בטורניר ז'וסטין הנין.

מקורות

[עריכה]