לדלג לתוכן

ועדת חוקה, חוק ומשפט דנה בחוק האוסר מצעדי גאווה בירושלים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

29 בינואר 2008

מצעד הגאווה בירושלים, 2007

מצעדי הגאווה היו היום (שלישי) מוקד עניינה של וועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. החוק, אשר עבר בקריאה טרומית לפני כחצי שנה מסמיך את עיריית ירושלים לאסור מצעדי גאווה בשטחה. מצעדי הגאווה בירושלים היוו בשנים האחרונות מוקד לסכסוכים והתפרעויות רבות. אנשי הציבור החרדי בעיר מתנגדים בתוקף לקיום המצעד, זאת מאחר ובעיניהם הומוסקסואליות היא חטא, ולכן המצעד פוגע בקדושתה של ירושלים.

בדיון התבטא חריפות חבר הכנסת ניסים זאב, חבר מפלגת ש"ס כנגד ההומוסקסואלים. בין השאר אמר כי "ההומוסקסואלים מבצעים השמדה עצמית של החברה הישראלית". עוד כינה את ההומוסקסואליות "מגפה" אשר צריכה להיות בטיפול משרד הבריאות. שאר משתתפי הדיון המשיכו בחילופי דברים בוטים פחות. בין השאר נטען כי התיירות בירושלים תפגע עקב קיום המצעדים, כיוון שהתיירים מחפשים את הערכים הדתיים והקדושים שבעיר. מנגד טענו תומכי המצעד כי אנשי הציבור החרדי ונציגיהם בוועדה מנסים להשתלט על עיר הבירה ולמנוע מהאזרחים לצעוד ברחובותיה.

בסיכום הדיון אמר יושב ראש הוועדה, חבר הכנסת מנחם בן-ששון ממפלגת קדימה כי על הצדדים, כלומר מארגני המצעד, העירייה והגורמים המתנגדים למצעדים להגיע לידי הידברות, אשר עדיפה לדידו על פני חקיקה.

מקורות[עריכה]