ועידת השואה הבינלאומית באיראן

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

12 בדצמבר 2006

ועידת השואה הבינלאומית באיראן אורגנה על ידי איראן בתאריכים 11-12 בדצמבר, 2006. אתר משרד החוץ האיראני מציין שהועידה תיצור הזדמנות לחקר מדעי הולם כך שהיבטים חבויים וגלויים של אחד הנושאים הפוליטיים החשובים ביותר במאה ה-20 יהיה שקוף יותר. האירוע אשר אורגן על ידי המכון לחקר הפוליטיקה והיחסים הבינלאומיים (IPIS) של משרד החוץ. המכון קרא לחוקרים ולמרצים להשתתף בועידה. הכנס, שכותרתו "לימוד השואה: מבט גלובלי", תוזמן כך שיחפוף את מועד יום זכויות האדם הבינלאומי ב-10 בדצמבר. תוך התחמקות מהאשמות של הכחשת השואה, טען המשרד ש"הועידה מכבדת באופן מלא את הדת היהודית ומתרחקת מפוליטיזציה ומפרופגנדה".

בכנס אמור היה להשתתף גם עורך דין ערבי ישראלי מנצרת, שהביע עניין להגיע לועידה ולקרוא למשטר בטהראן להפסיק להכחיש את השואה, אך הגעתו לא יצאה לפועל בשל סירובה של שגרירות איראן בעמאן לספק לו אשרת כניסה למדינה.

יד ושם גינה את הוועידה בטהראן בטענה כי היא משקפת ניסיון "להקנות ארשת פנים מלומדת לאג'נדה קיצונית". "הוועידה האקדמית לכאורה בראשות הממשלה האיראנית הוא ניסיון שגרתי של הכחשת שואה ויש לדחות אותו בצורה ברורה וחד משמעית".

נושאים בועידה[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]