ושוב ספיידרמן שובר שיאים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 במאי 2007
עם שקלול הכנסות סוף השבוע בקופות הקולנוע בארצות הברית ספיידרמן 3 יצא כמנצח הגדול. הסרט הכניס במהלך סוף השבוע 151 מליון דולרים, יותר מאשר כל סרט אחר הצליח להכניס אי פעם בסוף שבוע אחד. השיא הוחזק על ידי הסרט השני בסדרת שודדי הקאריביים "תיבה של איש מת", אשר גרף בסוף השבוע הראשון להקרנתו 135 מליון דולרים. "שודדי הקאריביים", אגב, נטל את השיא בעצמו מהסרט הראשון בסדרת ספיידרמן, אשר שבר שיאים כאשר הכניס בסוף שבוע אחד מעל מאה מליון דולרים. בעולם כולו הרוויח להיט ההמשך 231 מליון דולרים נוספים.

הצלחתו של הסרט נבעה ככל הנראה גם מהפצתו הרחבה במיוחד בארצות הברית ובמדינות רבות אחרות. הסרט הופץ בארצות הברית ב-‏4,252 בתי קולנוע, שיא בפני עצמו, וחלקם אף טרחו והקרינו את הסרט במספר אולמות בו זמנית. ההפצה הרחבה במיוחד השתלמה והסרט גרף כבר ביומו הראשון 59 מליון דולר.

הסרט מגולל את המשך עלילותיו של גיבור העל בגילומו של השחקן טובי מגוויר במאבקו נגד שלושה נבלים - בראשם "איש החול" ו"הגובלין הירוק". במהלך הסרט מופיע אט-אט האויב השלישי עבור איש העכביש - "ונום", אשר נחשב בעיני חובבי קומיקס רבים לאחד ה"רעים" האהודים ביותר.

עם יציאתו של הסרט הוא זכה לביקורות פושרות יותר מקודמיו בסדרה. מבקרים רבים שיבחו את סצינות הפעולה הרבות בסרט, אך טענו כי שאר האלמנטים אינם טובים כשם שהיו בתחילת הסדרה. על אף הביקורות הפושרות ולאור ההצלחה האדירה חברת סוני, המפיצה את הסרט, וחברת הקומיקס מארוול, בעלת הזכויות על הדמויות השונות בו, הודיעו כבר כי הן מתכננות את החלק הרביעי בסדרה. הגדיל לעשות מנכ"ל אולפני סוני, מייקל לינטון, והכריז כי החברה מתכננת להמשיך ולצלם גם חלק חמישי ושישי לסדרה. "נעשה כמה המשכים שנוכל לכתוב עבורם עלילות טובות" אמר לינטון.

את שיאו של ספיידרמן 3 ינסה לשבור ג'וני דפ בדמותו ג'ק ספארו, כוכבת סרטי שודדי הקאריבים, בעוד כשבועיים. הסרט השלישי בסדרת שודדי הקאריביים "סוף העולם" יעלה ב-18 במאי. סרט נוסף אשר יעלה החודש וצפוי להיות להיט גדול הוא "שרק השלישי", אף הוא חלק שלישי בסדרה, הפעם בסדרת ההנפשה הממוחשבת המצליחה של אולפני Dreamworks.

מקורות[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]