ח"כ נפאע נחקר בעקבות ביקורו בסוריה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

9 בדצמבר 2007
משטרת ישראל חקרה היום (ראשון) את חבר הכנסת סעיד נפאע, מסיעת בל"ד, זאת לאחר שנפאע ביקר בסוריה לפני מספר שבועות. החוק בישראל לא מתיר לאף אזרח לבקר במדינות אויב ללא היתר מיוחד מטעם משרד הפנים. נפאע, דרוזי באמונתו, ביקר במדינה בראש משלחת אנשי דת דרוזים, אשר באו לבקר בבירת סוריה. עם זאת, נפעא ניצל ההזדמנות להיוועד גם עם בכירים בממשל הסורי, כמו גם להתראיין לאמצעי התקשורת המקומיים אשר מיהרו לסקר את המאורע הנדיר.

נפאע תושאל ונחקר על ידי חוקרי המשטרה, והם מיחידה המתמחה בפשיעה בינלאומית, אך לא הכחיש דבר. יתרה מזאת, לדבריו אף תמה באוזני החוקרים מדוע הם טורחים בכלל לזמן אותו לחקירה כאשר ביקורו היה גלוי לכל. כאשר נשאל על ידי חוקריו כיצד הוא מסביר שעל אף היותו חבר כנסת ומודע לחוק - מדוע בחר לעבור עליו. לזאת ענה חבר הכנסת כי אינו רואה ב"הם" כאויבים שלו, והסביר שקרובי משפחתו גרים בסוריה ולעולם לא יחשיבם כאויבים.

עוד הוסיף חבר הכנסת כי עשה הדבר גם מתוך מחאה. לטענתו, אנשי המשלחת אכן הגישו בקשה כסדרה למשרד הפנים, אך זה לא אישר את מעברם לסוריה מלבד דרך קונטרה. לדבריו, מדובר היה במצג שווא, שכן ידוע היטב למשרד הפנים כי סוריה עצמה לא תאשר הדבר. נפעא טוען לאפלית העדה הדרוזית לעומת המוסלמים אשר בעלי אזרחות ישראלית, שכן לאלו מותר לנסוע לעיר הקדושה להם - מכה אשר בסעודיה ללא כל בעיה.

מסיעת בל"ד נמסר כי מדובר ברדיפה פוליטית, זאת לאחר שפעיל נוסף מקרב העדה הדרוזית אשר הצטרף לביקורו של נפעא נעצר אף הוא בחקירה. נפעא, אשר ביקר בסוריה כבר בעבר, בין השאר לאחר מותו של מנהיגה הקודם חפאז אל אסד, אך לא נחקר בשל זאת, טוען כי מניעי החקירה הם פוליטים בלבד. עוד אמר לעיתונאי "הארץ" יואב שטרן כי בכוונתו לוותר על חסינותו כחבר כנסת במידה והמשטרה תמליץ להעמידו לדין בעוון הביקור.

מקורות[עריכה]