לדלג לתוכן

חודשו מטחי הקסאמים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

23 באוקטובר 2007
לאחר רגיעה יחסית חודשו מטחי הקסאמים הנורים מרצועת עזה אל עבר שטח ישראל. היום (שלישי) רקטת קסאם אחת פגעה פגיעה ישירה בבניין בשדרות, ובעקבות הפגיעה נרשמו מספר נפגעי חרדה. מספר רקטות נוספות נחתו במהלך היום בשטח ישראל אך לא גרמו נזק לנזק, כמו גם מטח פצצות מרגמה. הירי הוא ככל הנראה תולדה של ההסלמה האחרונה באירועי הבטחון בין ישראל והרשות הפלסטינית והחמאס השולט ברצועה.

בין האירועים האחרונים אשר אולי הובילו לחידוש ירי הקסאמים הודעתו של ראש השב"כ אמש כי פלסטינים ניסו להתנקש בראש הממשלה אהוד אולמרט, נלכדו בעזרת מידע מודיעיני ישראלי אך לאחר מכן שוחררו על ידי כוחות הבטחון הפלסטינים. אירוע אחר אשר קרה אמש גרם לפציעתו של אסיר בטחוני פלסטיני בכלא קציעות בעת שכוחות הבטחון ערכו מבצע חיפוש נרחב בתאי האסירים. היום האסיר נפטר מפצעיו וארגון החמאס איים לפגוע בחייל הישראלי החטוף גלעד שליט בתגובה.

עם זאת, מכל הדברים נראה שהסיבה הישירה ביותר לחידוש ירי הקאסמים הוא נסיון הסיכול הממוקד המוצלח של צה"ל היום ברצועת עזה. טילים אשר נורו מכלי טיס של חיל האוויר הישראלי גרמו למותו של בכיר בוועדות ההתנגדות העממיות, אחד הארגונים הצבאיים של החמאס ברצועת עזה. הבכיר וכן פלסטיני נוסף. לטענת דובר צה"ל, התקיפה פגעה במכונית בה נסעו חברי חוליית קסאמים אשר שיגרה רקטות אל עבר ישראל.

מקורות

[עריכה]