חיל האוויר תקף בעזה ומטח רקטות נוסף נורה אל שדרות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 בפברואר 2008
הסלמה באזור רצועת עזה נרשמה היום (שלישי) כאשר כל פעולה מאחד הצדדים גוררת את תגובתו האלימה של האחר. לאחר שהבוקר נפתח בפגיעת שתי רקטות קסאם במפעלים באזור התעשייה של שדרות תקפו בתגובה כלי טיס של חיל האוויר הישראלי בצהריים מוצב של ארגון החמאס. בתקיפה נהרגו 6 או 7 פעילים בחמאס וגורמים פלסטינים מדווחים גם על נפגעים נוספים, וטוענים כי המוצב היה של כוח משטרה באזור. טענות נוספות מצד החמאס מספרות על תקיפה של חיל הים הישראלי על מוצב של "המשטרה הימית" ברצועה.

מעגל האלימות התרחב ובתגובה לתקיפות שוגרו מטחים נוספים של רקטות אל עבר שדרות. 10 רקטות קסאם נחתו בעיר החל משעות אחר הצהריים. אחת הרקטות פגעה פגיעה ישירה באחד הבתים בשדרות ונערה בת 14 נפצעה מפגיעת רסיסים באורח בינוני. מספר הפצועים הכולל עומד על כ-6. בעקבות המטחים נפגעה גם אספקת החשמל לשדרות לאחר שרקטה פגעה בקו מתח. חלקים מהעיר הואפלו למשך כשעה עד אשר הצליחו לחדשה. נשיא המדינה שמעון פרס היה בביקור בשדרות באותה העת.

אך בזאת לא תמו אירועי היום. גורמים ברצועה מדווחים עתה כי בתגובה ירו הערב מסוקים של חיל האוויר אל עבר שטחים הידועים כמשמשים לשיגור הרקטות ופצעו שלושה פלסטינים, דיווחים אחרים, אשר אולי מתקשרים למעשה לאותו אירוע, מדווחים על ירי טילים אל עבר חוליית שיגור רקטות. נראה כי בתגובה לכך נורו שתי רקטות נוספות אל עבר שדרות. אחת הרקטות פגעה בשטח בית ספר ואחרת במפעל באזור שער הנגב. נרשם נזק לרכוש ולמבנים ומספר נפגעי חרדה.

מקורות[עריכה]