חקירת אולמרט: האיפול יישאר, הביקורת כבר התחילה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 במאי 2008
ידוע כי משטרת ישראל חקרה את ראש הממשלה אהוד אולמרט במעונו ביום שישי. עוד ידוע כי מדובר בחשדות חמורים, כך כהגדרת מספר גורמים במשטרה ומחוץ לה, וכן כי נחקרה גם ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן. אבל עדיין לא ידוע, וכנראה גם לא יוודע בקרוב - מהם אותם חשדות, מהו נושא החקירה ומהי מידת מעורבותו של אולמרט. על דברים אלו מטילה המשטרה, בחסות צו בית המשפט, איפול תקשורתי מלא.

עם זאת, הביקורת על אולמרט חלחלה היום עמוק יותר. עתה גם מרינה סולודקין, מסיעת מפלגת קדימה בכנסת, מתחה ביקורת חריפה במיוחד על אולמרט וקראה לו להתפטר, לנוכח ריבוי החקירות המתמקדות בו. ביקורות נשמעות גם מכיוון האופוזיציה, ובין השאר אמר היום חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד כי "הדעת לא סובלת שבין חקירה לחקירה ימשיך אולמרט בוויתורים על הנכסים החשובים שלנו", ובכך רמז לדיווחים בנוגע לוויתור על הגולן תמורת הסכם שלום עם סוריה.

דוברים במשטרה, במשרד המשפטים ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה מסרו כי הדלפות שונות באחרונה גרמו למתן דיסאינפורמציה מטעה לציבור בדבר החקירה ונושאיה, וכי האיפול התקשורתי ישאר. לדבריהם, ידוע כי האיפול התקשורתי הוא בעייתי, שכן סביר שינתנו פרטים על חקירת ראש הממשלה, אך הדבר נחוץ כדי לקדם את מאמצי המשטרה ולא לפגוע בעבודת החוקרים.

במקביל, וככל הנראה ללא קשר, פרסם היום אתר "הארץ" כי אולמרט ואשתו עליזה קיבלו הנחה משמעותית בזמן התארחותם ב-2005 במלון בניו יורק. כותבי העיתון כינו הדבר כ"טובת הנאה לכאורה". פרטים נוספים בנוגע למקרה זה צפויים להתפרסם מחר בעיתון.

מקורות[עריכה]