חקירת אולמרט: הוגשה בקשה לגביית עדות מתושב חוץ

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

6 במאי 2008
החקירה העלומה לגבי ראש הממשלה אהוד אולמרט נמשכת, ובמקביל ממשיכה לצבור כותרות, על אף שעקב צו איסור הפרסום שהוצא לגביה - כמעט ואין על מה לדווח. העיתונות הישראלית רגשה היום כאשר בית המשפט אישר לפרסם כי הוגשה בקשה לגבות עדות מתושב חוץ בדבר הבקשה. כמובן, לא פורסם מיהו אותו אדם, מהו קשרו לפרשה ובאלו נושאים יעיד. ההליך, שהוא לא שכיח אך לא חריג במיוחד, מתבצע כאשר ישנה אפשרות שלא יהיה ניתן לגבות העדות במהלך משפט במידה וזה יתעכב. הדיון בבית המשפט התארך ולבסוף החליטו השופטים לדחות את ההחלטה בעניין.

במקביל, השערות וניחושים ממשיכים לצוץ לגבי הפרשה, כמו גם הדלפות שונות, אותן ממהרים לגנות בכירים במערכת המשפטית. בין השאר רמז פרקליט המדינה כי נסיונות הציבור לנחש את אופי הפרשה מוטעים מיסודם. אף על פי כן, העיתון האמריקאי המפורסם ניו יורק פוסט פרסם, לדבריו, את נושא החקירה, שכן צו איסור הפרסום לא חל עליו. לא נתקבל כל אישור לדברים שנכתבו בעיתון.

כל שכן ידוע לבטח מהפרשה היא כי מדובר בחשדות כבדים כנגד ראש הממשלה ובחקירה נפרדת מאלו האחרות המתנהלות בעניינו במספר פרשות. חוקרי המשטרה נפגשו עם אולמרט במעונו ביום שישי האחרון לאחר שאושרה בקשה לחקירה בהולה שהגישו החוקרים. עוד ידוע כי ראש לשכתו של אולמרט מזה שנים מספר, שולה זקן, נלקחה אף היא לחקירה על ידי חוקרי משטרת ישראל. צו איסור הפרסום הגורף שפרסם בית המשפט מונע מכל כלי התקשורת הישראלים לדווח יותר מכך.

מקורות[עריכה]