לדלג לתוכן

טוני סנואו, דובר הבית הלבן ומגיש בפוקס ניוז לשעבר, מת

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

13 ביולי 2008

טוני סנואו במאי 2006, בתדרוך העיתונאים הראשון שלו בבית הלבן.

טוני סנואו, לשעבר דובר הבית הלבן בעבור הנשיא ג'ורג' וו. בוש, ומגישה הראשון של מהדורת יום ראשון של רשת פוקס ניוז, נפטר ממחלת סרטן המעי הגס והוא בן 53. סנואו הותיר אחריו אישה - ג'יל אלן ווקר, בן - רובי, ושתי בנות - קנדל וכריסטי. פטירתו של סנואו ארעה בסמוך לשעה שתיים לפנות בוקר (זמן מזרחי בארה"ב) בבית-החולים של אוניברסיטת ג'ורג'טאון בוואשינגטון הבירה.

רוברט אנתוני סנואו, שנודע יותר בתור טוני סנואו, נולד באחד ביוני 1955 בברי שבקנטאקי, כבנם של אחות ומורה. הוא החל את דרכו בשדה העיתונות ככותב מאמרי מערכת בעבור הגרינסבורו רקורד, ולאחר מכן כיהן כעורך בעבור הניופורט ניוז דיילי פרס שבווירג'יניה, הדטרויט ניוז והוואשינגטון טיימס. קרנו עלתה, והוא היה לבעל-טור שטוריו מתפרסמים בתפוצה ארצית על-ידי מספר רב של כלי-תקשורת. לאחר מכן, נתמנה להיות האחראי על כתיבת הנאומים של הנשיא ג'ורג' בוש האב.

בשנת 1996, הצטרף סנואו לפוקס ניוז בתור המגיש הראשון של מהדורת יום ראשון, וכעבור שנים הנחה גם את התכנית ויקנד לייב וכמו-כן שידר ברדיו תוכנית בשם "The Tony Snow show" עד לשנת 2006. לעתים, מילא את מקומו של השדר השמרני הנודע ראש לימבו כשנבצר מהאחרון להעביר את תוכניתו הקבועה.

לאחר התגלה דבר מחלתו, הוסר המעי הגס של סנואו בניתוח ולאחר מכן הוא עבר שישה חודשים של טיפול כימותרפי בשנת 2006. מחלתו עברה לשלב של הפוגה (רמיסיה), ובשנת 2006 הוא נתמנה להיות דוברו השלישי של הבית הלבן בימי כהונתו של ג'ורג' וו. בוש. בשנת 2007, בעודו מכהן בתפקידו בבית הלבן, הוא נאלץ להודיע שהמחלה הממארת שבה ותקפה אותו, והפעם שלחה גרורות סרטניות אל הכבד. כעבור מספר שבועות הוא התפטר מתפקידו והוחלף על-ידי סגניתו דאנה פרינו. לאחר שנעדר מן הציבוריות לזמן מה, שב והצטרף לרשת CNN בתור פרשן בעל דעות שמרניות, בתחילת שנת 2008.

מקורות[עריכה]