טורקיה שלחה אלפי חיילים לצפון עיראק

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
24 בפברואר 2008
מפת צפון עיראק משנת 2003, באתר סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית.

על-פי דיווחי סוכנויות הידיעות, טורקיה שלחה לפחות 10,000 חיילים לתוככי הנפה הצפון מערבית של האיזור שבשליטת הכורדים בצפון מזרח עיראק, זאת בניסיון לחסל מחבלים מארגון "מפלגת הפועלים של כורדיסטאן" (פ.ק.ק) ואת תשתיות פעילותם. נוסף על כך, ישנם דיווחים לפיהם אלפי חיילים נוספים נמצאים בכוננות עליונה ונכונים להצטרף אף הם ללחימה בכל רגע, במידת הצורך.

"כוחות הצבא הטורקי, המייחס חשיבות עליונה לעליונותה הטריטוריאלית וליציבותה הפוליטית של עיראק, ישובו הביתה במועד המוקדם ביותר האפשרי בתום השגת מטרות המבצע," כך נמסר בהודעה כתובה שהתפרסמה באתר האינטרנט של צבא טורקיה.

כוחות צבא ארצות-הברית השוהים בעיראק "מודעים" לכך שהכוחות הטורקיים החלו בפלישתם לתוככי המדינה, והאדמירל גרגורי סמית', דובר מטעם צבא ארצות-הברית, הצהיר כי "טורקיה העניקה לנו בטחונות לכך שהיא לא תנקוט בכל פעולה שתגרום לנזק כלשהו לאזרחים חפים מפשע או לתשתיות הכורדיות."

"ארצות-הברית מוסיפה לתמוך בזכותה של טורקיה להגן על עצמה מפני פעולות טרור של הפ.ק.ק ומעודדת את טורקיה לעשות שימוש בכל האמצעים הנדרשים, לרבות דיפלומטיה ושיתוף פעולה הדוק עם ממשלת עיראק, על מנת להביא פתרון כולל לסוגיה זו," מסר סמית'.

ביום חמישי, ה-21 בפברואר, החלו הכוחות הטורקיים לפשוט על מבנים בכפרים נטושים, הנחשבים למקומות-מחבוא בעבור חמושי הפ.ק.ק.

מקורות[עריכה]