לדלג לתוכן

טל בן חיים עבר לצ'לסי; החתמתו בבולטון תחת חקירה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

15 ביוני 2007
אתמול (חמישי) חתם בלם נבחרת ישראל בכדורגל טל בן חיים בקבוצת צ'לסי האנגלית. בן חיים צפוי להרוויח קרוב ל-60 אלף ליש"ט בשבוע ובכך שבר את שיא המשכורת לשחקנים ישראלים. החוזה עליו חתם בן חיים הוא ל-4 שנים, בהם ישחק במדי הקבוצה האנגלית העשירה, אשר הפכה בשנים האחרונות למועמדת כמעט-ודאית לזכיה בכל מפעל בו השתתפה.

בן חיים יצטרף לבן סהר, שחקן הנבחרת הצעירה של ישראל, אשר שיחק בשנים האחרונות במדי קבוצת הנוער של צ'לסי. עם זאת היום נודע כי סהר בן ה-18 אולי יושאל על ידי צ'לסי לקבוצה מליגת המשנה האנגלית, זאת כדי שיצבור נסיון ודקות משחק במקום לשבת על הספסל בעוד שחלוצי הרכש של צ'לסי מקבלים את רוב זמן המשחק. על פי "הסאן" הבריטי נשקלת בעבורו קבוצת צ'רלטון את'לטיק.

עבור בן חיים העונות הקרובות יהיו מלאות בתחרות קשה על מקומו בהרכב הקבוצה ודקות משחק. בן חיים יתמודד מול שאר שחקני ההגנה של צ'לסי, בראשם אשלי קול וגלן ג'ונסון. עם זאת, המועדון האנגלי משחק בשנים האחרונות ב-4 מפעלים ובראשם ליגת האלופות. העונה האחרונה של צ'לסי הייתה מלאת אכזבות כאשר לקראת היישורת האחרונה סבלה ממכת פציעות בקרב רבים משחקניה, דבר אשר עלה לה לבסוף בתארים עליהם התמודדה.

בניגוד חריף לשמחת המעבר לצ'לסי, נודע היום (שישי) כי העברתו של בן חיים לבולטון נמצאת תחת חקירת וועדה מיוחדת של ההתאחדות האנגלית. עסקאת בן חיים ובולטון היא אחת מתוך 17 עסקאות אשר חוקרת הוועדה, בהן שתי עסקאות נוספות עם שמות מוכרים לאוהד הכדורגל הישראלי - העברת בלאסינג קאקו לבולטון ואיגביני יעקובו למידלסברו. עד כה לא פורסמו מהם החשדות שהועלו כנגד העסקאות. על פי דיווח ה-BBC, בדו"ח שפרסם חוקר הוועדה, הלורד סטיבנס, מוזכרים מספר אישים מרכזיים בעולם הכדורגל האנגלי, בין השאר בעלי בולטון סם אלדרייז וגראם סונס (לשעבר מנג'ר קבוצת ניוקאסל). עוד מוזכר בדו"ח סוכן השחקנים הישראלי פיני זהבי. עיקר ההתייחסות לזהבי בדו"ח הייתה רק כי לא שיתף פעולה עם החוקרים. זהבי מסר בתגובה ל-BBC כי שיתף פעולה יותר מאשר כל סוכן שחקנים בינלאומי אחר ומחא על האשמת הסוכנים בעוד שהקבוצות נותרות ללא רבב, כך לטענתו. כאמור, לא ברור מהדו"ח מהם החשדות שהועלו, אם בכלל, וכלפי מי הם מופנים.

ה-BBC מציין עוד שאין כל עדויות להעברת כספים לא-סדירה לשחקנים או גורמים במועדונים המעורבים. ההתאחדות האנגלית תשלח את ממצאי החקירה של הלורד סטיבנס לפיפ"א.

מקורות[עריכה]