לדלג לתוכן

יול"ב קאפ - ישראל תקבל שני כרטיסים לעונה הבאה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 ביוני 2007
אתמול (חמישי) הודיע ארגון הכדורסל האירופי יול"ב כי מפעלו המשני, היול"ב קאפ, יורחב כבר החל מהעונה הנוכחית ויכלול 48 קבוצות ממדינות אירופה השונות. ההכרזה באה בעקבות תוצאות כנס הארגון בסלובניה ומטרתה בין היתר להתחרות במפעלה של פיב"א - היורוקאפ, על ידי פיתוי קבוצות אטרקטיביות רבות לעבור למפעל היוקרתי יותר של יול"ב.

החלטתו של ארגון יול"ב מכפילה למעשה את מספר המשתתפות במפעל, אשר במהלך השנים האחרונות שימש כזירת התחרות המשנית ליורוליג. בעקבות ההחלטה פנו נציגי הארגון למנהלת ליגת הכדורסל הישראלית והודיעו כי החל משנה הבאה תוכל הליגה הישראלית לשלוח שתי נציגות למפעל במקום אחת, זאת בנוסף לנציגה הישראלית הקבועה ביורוליג, מכבי תל אביב.

בעוד שהקבוצה הראשונה כבר נבחרה ותהיה הפועל ירושלים, סגניתה של מכבי תל אביב בליגה הסדירה ומחזיקת הגביע, אין לדעת עדיין מי תלווה אותה במפעל. על הכרטיס מתחרות שלוש קבוצות: הפועל גליל עליון ובני השרון אשר העפילו לפיינל פור בליגה הסדירה ועירוני נהריה אשר החמיצה אותו במחזור הסיום. הכרטיס לאו דווקא יינתן לפי השגי הקבוצות (ובמקרה כזה תהיה זאת גליל עליון שזכתה במקום השלישי שתנסה את כוחה במפעל), אלא לפי יכולתן לעמוד בקמפיין האירופי מבחינת תקציב ומנהלה. קריטריון נוסף הוא איכות אולמה של הקבוצה, אך האולם היחיד בישראל אשר יעמוד בתקן הוא היכל יד אליהו.

מקורות

[עריכה]