יום גורלי לאריאל שרון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 בינואר 2006

פרופ' שלמה מור יוסף, מנהל בית החולים הדסה עין כרם, דיווח הבוקר כי צוות הרופאים החל הבוקר להפחית את מינון התרופות לראש הממשלה. ראש הממשלה החל לנשום באופן עצמאי עדיין מחובר למכונות ההנשמה.- כל דווח במאצעי התקשורת השונים, אך עם זאת מצבו עדיין קשה. ברשת ב' של קול ישראל נמסר כי דווח נוסף יצא מבית החולים כנראה בשעה 16:00. מנתחו של ראש הממשלה, ד"ר חוסה כהן, צוטט בראיון לרשת "סקיי ניוז הבריטית" כי שרון לא יחזור לתפקד כראש ממשלה.

ההחלטה הסופית להפסיק את ההרדמה התקבלה הבוקר לאחר שהרופאים קיימו התייעצות נוספת. אם אכן תחל הפסקת ההרדמה בשעות אלה - כבר לקראת ערב ניתן יהיה להיווכח האם שרון מתחיל להתעורר, והאם מוחו מגיב באופן תקין. בשעה 11:00 לערך נמסר מבית החולים כי שרון החל לנשום בכוחות עצמו, אך מעריכים שהפסקת השפעת התרופות המרדימות עוד תארך שעות לא מעטות.

מנהל בתי החולים של הדסה בירושלים, פרופ' שלמה מור יוסף, דיווח במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול בשעה 14:00 כי מאז הניתוח האחרון שעבר שרון ביום שישי מצבו השתפר, לפחות כפי שהדבר נראה בהדמיות ה-CT שעבר כמה פעמים בשבת והיום (ראשון).

בנו גלעד צוטט אתמול באחת מרשתות הטלוויזיה כאומר "אבא יצא מזה, אולי לא ראש ממשלה אבל הוא יצא מזה חי." ד"ר חוסה כהן, אחד הנוירוכירורגים שניתחו את שרון, אמר לעיתונות הזרה כי: "סיכוייו לשרוד גבוהים מאוד, אך יכולתו לחשוב ולהסיק מסקנות תהיה לקויה". היום הוא אמר לעיתונאים מספרד כי "שרון לא יוכל עוד להיות ראש ממשלה. ייתכן שהוא יוכל להמשיך להבין ולדבר".


בינתיים מתחיל העולם הפוליטי בישראל להתרגל ליציאתו של אריאל שרון מהחיים הפוליטיים. שמעון פרס הודיע כי הוא נשאר בקדימה וקורא לציבור להצביע בעד המפלגה. הוא גם חיזק את מעמדו של אהוד אולמרט כממלא מקום ראש הממשלה, אך לפי הערוץ הראשון, הוא נמנע מלשבח אותו כיו"ר קדימה.

בפתח ישיבת הממשלה השבועית, אותה ניהל אהוד אולמרט הוא שיגר איחולים לשיפור במצבו הרפואי של שרון ואמר כי הוא מתכוון להחזיר את ראשות הממשלה שניתנה לו כפיקדון לאריאל שרון לכשיבריא. "בימים האחרונים היינו כולם קשובים בראש ובראשונה למה שקורה בבית החולים הדסה, מתפללים ומייחלים לשמוע בשורות טובות. התעודדנו מאוד לשמוע את חוות הדעת של הרופאים, שהמצב מתייצב ומשתפר ויש ניצוץ של תקווה. גם עכשיו מכאן אנחנו מקווים ומאחלים לראש הממשלה להתאושש, להתחזק ולחזור לנהל את ממשלת ישראל ולהנהיג את מדינת ישראל", אמר.

מאוחר יותר כינס אולמרט ביחד עם ראשי האוצר מסיבת עיתונאים שהיתה אגב מתוכננת מראש, והוא החליט שלא לבטלה למרות עיסוקיו הרבים גם כראש ממשלה. מסיבת העיתונאים עסקה בתקציב שלא עבר בכנסת, וההנחיה שנתן לפקידי האוצר להמנע מעצירת תקציבים ולפעול במסגרת החוק כדי שהמדינה תוכל לתפקד.

"הדמוקרטיה הישראלית חזקה", אמר אולמרט, "וכל המערכות פועלות בצורה יציבה, רצינית ואחראית כפי שצריך להיות וכך זה ימשך".

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז אמר כי על ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יהיה למנות בקרוב שרים חדשים שיאיישו את 12 המשרדים שהאחריות עליהם נמצאת בידיו. לדבריו, אין זה ראוי שתהיה ריכוזיות של 12 תיקים בידיו של אולמרט. אולמרט, המחזיק כעת ב-12 תיקים בעקבות מצבו של ראש הממשלה, אריאל שרון, הכריז היום כי ימשיך לכהן כשר אוצר.

מקורות[עריכה]