לדלג לתוכן

יום שני ברציפות: קסאמים על שדרות וצה"ל מחסל

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

24 באוקטובר 2007
תושבי שדרות וישובי עוטף עזה התעוררו הבוקר (רביעי) ליום חדש, או כך חשבו, אך במהרה יום זה התגלה כמעין שידור חוזר של אמש. רקטות קסאם נפלו בשדרות ולא גרמו לנזק, אם כי מספר עוברי אורח נפגעו מחרדה. הפעם היה מדובר בכחמש או שש רקטות, מהן אחת אף נפלה בסמוך לביתו של ראש עיריית שדרות אלי מויאל. בתגובה מיהרו כוחות צה"ל לפעול ואיתרו, לדברי דובר צה"ל, אחת החוליות הפלסטיניות אשר שיגרו הרקטות מרצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר תקף החולייה ושניים מחבריה נהרגו.

כאמור, השתלשלות העניינים מזכירה היטב את יום אמש, אם כי בסדר הפוך. אם אמש חיסול מצד צה"ל של בכיר בארגונים החמושים ברצועה אשר, לטענת דובר צה"ל, היה אחראי על שיגור רקטות קסאם קדם למטח היומי, הרי שהיום החיסול היה התגובה. ההסלמה החדשה-ישנה באזור עזה באה על רקע מספר אירועים ותקריות בימים האחרונים, בראשם מות אסיר בטחוני פלסטיני בכלא קציעות לאחר שנפצע במהלך מהומות אסירים במתקן.

עוד היום אירע פיגוע ירי בעיר אריאל אשר מעבר לקו הירוק. בפיגוע נפצע באורח קשה חייל צה"ל וכן אזרח עובר אורח, אשר סובל מפצעים קלים. המחבלים היורים תקפו השניים מתוך רכב נוסע בכביש חוצה שומרון ונמלטו מהמקום מייד לאחר הירי. כוחות הבטחון ניסו לרדוף אותם, אך ללא הצלחה. במהלך מנוסתם המשיכו המחבלים לירות בכלי רכב עוברים ושבים אשר נקלו בדרכם ואדם נוסף נפצע מרסיסים בעקבות ירי המחבלים על רכבו. את האחריות לפיגוע לקח על עצמו גוף אלמוני עד כה אשר שייך עצמו לארגון הפת"ח.

מקורות

[עריכה]