לדלג לתוכן

ירי הקאסמים התחדש לאחר השתלטות החמאס על הרצועה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

20 ביוני 2007

נפלי רקטות קסאם

לאחר רגיעה בת מספר שבועות בגזרת עוטף עזה שבו היום (רביעי) רקטות הקסאם להפר את שלוות תושבי שדרות והנגב. מספר רקטות נחתו במהלך היום, כאשר המטח הכבד ביותר נורה על העיירה שדרות והקיבוץ ניר עם, במהלכו נפגעו שלושה אנשים פציעות קלות ואחרים לקו בהלם. מטח זה הוא הראשון מאז השתלטות חמאס על הרצועה, כאשר נראה כי הקרבות הפנימיים ומאמצי ההשתלטות של הארגון על מנגנוני השלטון בעזה הפריעו לשיגור הרקטות.

במהלך הצהריים נצפו שיגורים של רקטות בודדות אשר לא גרמו נזק, האחת לכיוון אשקלון ושתיים נוספות לכיוון שדרות. בעקבות האירועים מסוק חיל האוויר הישראלי תקף את המשגרים ועל פי דיווחי גורמי הביטחון המשגרים נפצעו ורכבם ניזוק. בנוסף תקפו כוחות צה"ל מתקני שיגור ברצועה, באזור בית חאנון.

לאחר הפוגה בת מספר שעות שוב הוזעקו אנשי שדרות למקלטיהם בעקבות אזעקת "צבע אדום". בעיירה פגעו 3 רקטות ואחת אף פגעה ישירות בבית מגורים. במקרה זה נפצעו שניים מתושבי הבית פצעים קלים. שתי רקטות נוספות נחתו ליד קיבוץ ניר עם, האחת בתחנת דלק ושנייה פגעה בתשתיות חשמל של הקיבוץ וגרמה להאפלתו. גם במקרה זה נרשם פצוע קל, אשר פונה כמו קודמיו בשדרות לבית החולים באשקלון.

מקורות

[עריכה]