כדורסל: מכבי תל אביב הובסה ברמת גן

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

31 בדצמבר 2007
הפסיד משפיל וכואב במיוחד הונחל הערב (שני) למכבי תל אביב במסגרת ליגת העל בכדורסל, כאשר זו הפסידה לעירוני רמת גן מתחתית הטבלה 104:86. מכבי תל אביב, אשר התארחה ברמת גן נאלצה לרדוף אחרי המארחת כבר מההתחלה, כאשר פתיחה מרשימה של רמת גן ובעיקר שחקנה הישראלי ניר כהן הובילה אותה במהירות ל-27:11 עוד בטרם הסתיים הרבע. מאמן מכבי, עודד קטש פנה אל קפטן הקבוצה המנוסה דריק שארפ וזה עוד הצליח לצמצם מעט את הפער ותוצאת הרבע נקבע 30:24.

עם זאת, קטש הבין במהרה שללא התקפה מסודרת שארפ לבדו לא יציל אותו. שורה של איבודי כדור מצד מכבי הובילו את המארחים ל-15 הפרש, כאשר כוכב הערב של רמת גן, בריאן טולברט, מתחיל להתבלט במיוחד בהתקפה. באמצע הרבע הייתה רמת גן כבר ביתרון 35:54 וקטש עדיין לא הצליח להניע את קבוצתו להגיב לקצב המשחק המהיר של רמת גן. מבין שחקני מכבי, היחיד אשר ניתן עוד לציון הוא מרקוס פייזר, אשר התשדל ככל יכולתו להניע את משחק ההתקפה של קבוצתו, אך לא היה בזה די.

לאחר שחזרו מהמחצית בפיגור 55:44 חזר שארפ לפעולה והחל לצמצם הפער. קטש החל לשתף שחקני ספסל של מכבי אשר לעיתים נדירות זוכים לדקות משחק משמעותיות, כגון עמרי כספי וליאור אליהו, אך גם זה לא עזר. בסוף הרבע מכבי התבדתה ורמת גן הצליחה להגיע ליתרון 82:64. ברבע הרביעי נראה כי כבר היה ברור לשני הצדדים מי ינצח במשחק זה. רמת גן החלה לשתף את שחקניה הצעירים והבלתי מנוסים. במהלך רבע זה היתרון צמח אף ל-24 הפרש, אך בדקות הסיום הצליחו שחקני מכבי לגרד מעט נקודות ולצמצם מעט ההשפלה. תוצאת המשחק 86:104 היא נחון ראשון של הקבוצה הרמת גנית הקטנה על מכבי מזה 10 שנים.

מקורות[עריכה]