כנס ויקימניה השנתי נפתח בטאיפיי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

3 באוגוסט 2007

משתמשי ויקיפדיות שונות במסיבת הפתיחה של הכנס

כנס ויקימניה 2007, השלישי במספר, ייערך בין התאריכים 3-5.8.2007 בטאיפיי, בירת טאיוואן. הכנס הבינלאומי נערך מדי שנה על ידי קרן ויקימדיה ומתקיים בכל שנה במדינה אחרת. כנסים קודמים נערכו בפרנקפורט (גרמניה) ובבוסטון (מסצ'וסטס ארה"ב).

בכנס יפגשו השנה כ-150 פעילים של מיזמי ויקימדיה השונים (כדוגמת ויקיפדיה, ויקימילון, ויקיציטוט, ויקיטקסט, ויקיספר וויקיחדשות) ואורחים נוספים, במטרה לקדם מיזמים חדשים ולשתף מידע בין הקהילות והעמותות השונות.

ההרצאות בכנס יעסקו בעיקר בסוגיות של תוכן חופשי, זכויות יוצרים, שימוש בטכנולוגיית האינטרנט להשכלה ולמטרות חינוכיות, ההשפעות החברתיות ("Web 2.0"), פער טכנולוגי בין מדינות, יצירת סביבה דמוקרטית באמצעות האינטרנט ועוד. במהלך "Hacking days" יפגשו מתכנתי MediaWiki (המערכת עליה מושתתים מיזמי הקרן) למרתונים של בדיקות איכות, פיתוחים ותכנון עתידי של התוכנה.

לישראל יצוג בכל הכנסים עד היום. בכנס פרנקפורט 2005 הרצה צחי חייט מהחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה על מחקר שערך על קהילות וירטואליות ברשת. בבוסטון 2006 הרצו עדנה טל-חסיד מהאוניברסיטה הפתוחה ודני בן-צבי מאוניברסיטת חיפה על שימוש בטכנולוגיית ויקי באוניברסיטאות. בכנס השנה ישתתפו שני נציגים מישראל, הראל קיין, אחד משלושת הבירוקרטים של ויקיפדיה העברית ודרור קמיר, פעיל בוויקיפדיות העברית והערבית, שהשתתף גם בכנס בוסטון 2006. שניהם חברים בעמותת ויקימדיה-ישראל שהיא ארגון אחות של קרן ויקימדיה. קיין יקח חלק בהרצאות, וידבר ביום הראשון של הכנס על הקהילה שהתגבשה סביב ויקיפדיה העברית.

מקורות[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]