כריס אנג'ל מציב אתגר בפני אורי גלר וג'ים קלהאן באשר ליכולות על-טבעיות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

11 בנובמבר 2007

אורי גלר בהופעה.

בליל כל הקדושים, ה-31 באוקטובר, במהלך פרק בן שעתיים בשידור חי של סדרת הטלוויזיה מבית NBC - פנומנון - הקוסם הנודע כריס אנג'ל אמר לאורי גלר ולג'ין קלהאן כי "אני אתן לכם מיליון דולר מכסי הפרטי ברגע זה אם אחד מכם יוכל לומר פרטים ספציפיים על מה שנמצא כאן ברגע זה." בעוד שגלר התעלם מהאתגר של אנג'ל, הרי שקלהאן החל מתעמת עם אנג'ל באורח תוקפני כאשר המארח טים וינסנט משך אותו לאחור בעוד שגלר אחז באנג'ל.

מוקדם יותר, אנג'ל הבהיר כי הוא לא "יסבול" קוסמים-עמיתים שינסו להציג את אשליותיהם כתופעות על-טבעיות. כך, למשל, ביום שקדם לספישל כל הקדושים אמר אנג'ל ללארי קינג: "לאיש אין היכולת, למיטב ידיעתי, לעשות כל דבר על-טבעי, מנטליסטי, לדבר עם המתים. וזה מה שאמרתי שבכוונתי לעשות עם 'פנומנון'. אם מישהו בתוכנית זו יטען ליכולות על-טבעיות מנטליות, אני אחשוף אותו בשידור חי אל מול המצלמות."

באמצע העימות התוכנית יצאה לפרסומות ואז וינסנט אמר שהתוכנית אינה "ג'רי ספרינגר". אז הופיע המתמודד האחרון שעליו אמר אנג'ל כי "היה זה לעזאזל הרבה יותר מבדר מהקודם". בשבוע שלאחר מכן הודח קלהאן מהתוכנית על-ידי הצופים.

ג'יימס ראנדי, קוסם לשעבר שעבד בעבר עם אנג'ל, הוא מבקר רב-שנים של גלר והמנטליסטים. ראנדי כתב "כריס אנג'ל אמר, בהערותיו הארכניות למדי, [קלהאן] הציג דבר-מה שאינו ניתן להסבר על-ידי אחדים" - הגם שבאשר למושאי דברים אלה, אין בידי להבינם לאשורם - וכריס מתחיל להשמע דומה מאוד לברנש ג'יימס ראנדי, ומנופף באתגרי מיליון דולר."

אין זו הפעם הראשונה בה אורי גלר מועמד בפני אתגר מטעם קוסם מקצועי. לפני 30 שנה, ז'ראר מאז'אקס, במהלך תוכנית טלוויזיה צרפתית שנקראה Droit de réponse הראה לקהל כי כל הכוחות "לכאורה" שהוצגו קודם לכן במהלך התוכנית על-ידי גלר עצמו יכולים להשתכפל בידי קוסם ואף באיכות גבוהה יותר.

מקורות[עריכה]