לדלג לתוכן

לבני תבקש עוד שבועיים מהנשיא להרכבת ממשלה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

19 באוקטובר 2008

בתום 28 הימים שהוקצבו לשרת החוץ ציפי לבני להרכבת ממשלה היא צפויה לבקש ארכה שתוסיף לה עוד שבועיים להרכבת הממשלה. כרגע ש"ס היא המכשול העיקרי להרכבת ממשלה ומעריכים כי ממשלה ללא ש"ס תתקשה לשמור על יציבות.

יו"ר קדימה ציפי לבני תבקש מחר מנשיא המדינה שמעון פרס שבועיים נוספים כדי להרכיב ממשלה. אם גם בשבועיים נוספים אלו לא תצליח ציפי לבני להרכיב ממשלה בראשותה תיערכנה בחירות לכנסת תוך 90 יום.

מקורביה של לבני היו אופטימיים לגבי סיכוייה להרכיב ממשלה. "אנחנו מאמינים שלבני תצליח להרכיב ממשלה וכנראה שתצטרך עוד כמה ימים לשם כך" אמרו מקורביה של לבני.

כרגע ש"ס היא המכשול העיקרי להרכבת ממשלה ועדיין נושא קצבאות הילדים הוא הנושא המרכזי. ביום חמישי האחרון הושגה התקדמות בין ש"ס לקדימה לאחר שלבני ויו"ר ש"ס אלי ישי נפגשו פגישת הכנה לפגישת צוותי המשא ומתן של קדימה ושל ש"ס. ישי אמר "שהדרך לממשלה עוד ארוכה", "דנו על נושאים חברתיים אבל עדיין לא הושגה פריצת דרך". היום ייפגשו שוב צוותי המשא ומתן.

לבני מנהלת משא ומתן גם עם סיעות מרצ ויהדות התורה, אך ההערכה היא שממשלת לבני ללא ש"ס תהיה ממשלה צרה ולא יציבה. ההערכה מתבססת על הצהרותים של תומכי השר שאול מופז כי לא ייתנו יד להקמת ממשלה צרה.

מקורות[עריכה]