לדלג לתוכן

לונדון: הרכבת התחתית ירדה מהפסים ומאות נלכדו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 ביולי 2007

הרכבת התחתית של לונדון - הנוסעים נאלצו לשרך דרכם ברגל

מאות נלכדו היום (חמישי) בשעות הבקור כאשר קרון הרכבת התחתית של לונדון נאלץ לבצע בלימת חרום וכתוצאה ירד ממסילת הרכבת. המקרה ארע בסביבות תשע בבוקר כאשר קרון הרכבת היה עמוס בנוסעים בדרכם לעסקיהם בתחילת היום. על פי דיווחי רשות התחבורה הלונדונית הנהג ראה "הבזק לבן" וביצע בלימת חרום, כתוצאה ממנה סטו מספר מגלגלי הרכבת מהמסילה והיא נתקעה.

האירוע גרם להתרגשות רבה ואמבולנסים וכוחות בטחון הוזעקו למקום, מלאי חשש שמא מדובר בהתקפת טרור נוספת לאחר ששלושה נסיונות לפיגועים בלונדון ובגלזגו כשלו במהלך סוף השבוע הקודם. להקלת כל המעורבים התברר לבסוף שלא מדובר בנסיון פיגוע אלא אכן בתקלה טכנית בלבד. נציגי הרשויות מיהרו להבהיר נושא זה לציבור כדי שלא ליצור פניקה נוספת. לדברי נציגי רשות התחבורה התקלה נבעה מגליל מתכת אשר השתחרר ממקום אחסונו בקרבת המסילה. לאחר שעתיים של עבודה מאומצת הצליחו טכנאי הרכבת התחתית להשיב את הקרונות ולחלץ את הרכבת.

לכשטופלה התקלה היו נוסעי הרכבת חסרי המזל במקום אחר לאחר שהובלו ברגל מספר מאות מטרים לתחנה הקרובה. לכשיצאו, מכוסים באבק ולכלוך, טופלו 37 מהנוסעים על ידי צוותי הרפואה במקום, אשר אף שלחו 11 מהם לבתי החולים. עם זאת כל הפציעות היו קלות. אנשי רשות התחבורה הלונדונית השביתו את הקו עד אשר יוכלו לערוב שוב לנסיעה בטוחה וללא הפרעות בו. אנשי רשות התחבורה הלונדונית מסרו ל-BBC כי מזה זמן מה הם מתריעים כי המשאבים אשר ניתנו לאנשי הצוות הטכני לטפל מבעוד מועד בתקלות שכאלו איננו מספיק.

מקורות[עריכה]