לדלג לתוכן

ליברמן פרש מהממשלה ותקף את חברי הכנסת הערבים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 בינואר 2008

אביגדור ליברמן

אביגדור ליברמן כינס היום מסיבת עיתונאים והודיע כי הגיש לראש הממשלה אהוד אולמרט את מכתב התפטרותו. ליברמן, יו"ר סיעת ישראל ביתנו יפרוש עם סיעתו מהקואליציה, לדבריו עקב פתיחת נושא "סוגיות הליבה" במשא ומתן בין הממשלה לרשות הפלסטינית. ליברמן מתייחס בכך לדברים אשר הביעו באחרונה נציגי הממשלה בפני התקשורת הישראלית כי נושאים מסוימים יפתחו לדיון מחדש בין אולמרט לאבו מאזן. סוגיות הליבה כוללות בין השאר את נושא השליטה בירושלים וכן שאלת השטחים אשר יוחזרו, אם בכלל, לרשות הפלסטינית.

ליברמן, בדבריו במסיבת העיתונאים, ניבא שחורות והזהיר מפני הדבר. לדבריו, נסיגה של ישראל לקווי 67 תוביל לתסיסה בקרב הציבור הערבי ישראלי, אשר ידרשו אזרחות פלסטינית יחד עם זו הישראלית. ליברמן החל משתלח בחברי הכנסת הערבים הישראלים המכהנים, בהם אחמד טיבי ומוחמד ברכה, וטען כי הם "גרועים יותר מחאלד משעל (מנהיג החמאס) וחסן נסראללה (מנהיג החיזבאללה)". בתגובה השיב ח"כ טיבי לעיתון הארץ כי ליברמן גרוע יותר מיורג היידר.

סיעת ישראל ביתנו נכנסה לממשלה לפני כשנה ורבע, וליברמן היה ל"שר לעניינים אסטרטגים". המפלגה הייתה לסמן הימני בממשלת אולמרט, אך רק הוסיפה לכוחה של הקואליציה, אשר עדיין מהווה רוב בכנסת גם ללא תמיכת ליברמן וחברי מפלגתו. ליברמן, אשר התפטרותו תכנס לתוקפה בתוך 48 שעות, טען מצידו כי אין בכוונתו לחבור עתה לבנימין נתניהו, ראש הליכוד, כנגד אולמרט. עם זאת, אמר כי בכוונתו להביא להקדמת הבחירות הכלליות, בנסיון לשנות את המפה הפוליטית בקואליציה ובכנסת.

מקורות[עריכה]