לדלג לתוכן

לקראת התקיפה: חיל האוויר מתאמן בעיראק

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 ביולי 2008
עפ"י דיווחים באמצעי התקשורת הישראליים, ובהם הג'רוזלם פוסט, חיל האוויר הישראלי מקיים אימונים ותמרונים צבאיים בעיראק מזה זמן לא ידוע.

ב-11 ביולי, בכיר בצבא העיראקי שסרב להזדהות סיפר לאמצעי התקשורת במדינה כי חיל האוויר מקיים תרגילים צבאיים בעיראק ועושה לצורך זה שימוש בבסיסי צבא ארצות הברית הפרוסים ברחבי המדינה. התרגילים הללו, לדברי הבכיר, אינם אלא הכנות לקראת התקיפה הגדולה באיראן.

הבכיר חשף כי מטוסי חיל האוויר הישראלי יטוסו דרך ירדן בשעות הקטנות של הלילה וינחתו בסמוך לעיר חדיתה שבעיראק, באזורי-נחיתה של צבא ארצות הברית. עוד הוסיף הבכיר ואמר כי מטוסי חיל האוויר אף נצפו במחנות צבא אחרים בעיראק ושאזורי נחיתה אלה הוכשרו על-מנת ליצור את התנאים לקראת התקיפה הגדולה באיראן.

שר ההגנה העיראקי הכחיש את קיומם של הדברים, באומרו כי "בתור שר ההגנה, לא הבחנו בכל מטוסים של חיל האוויר הישראלי המתאמנים במרחב האווירי של עיראק." גם חיל האוויר הישראלי דחה את הטענות, ונמסר ממנו כי הן "משוללות כל יסוד."

גם ארצות הברית הצטרפה לבולמוס ההכחשות: "אני רואה דיווח זה כבלתי מתקבל על הדעת וברור שמאן דהוא טעה או ניסה במכוון לעורר מבולקה," קבע בריאן ויטמן, דובר מטעם הפנטגון.

מקורות

[עריכה]