לדלג לתוכן

לראשונה: ראלי דקר בוטל בעקבות חשש מטרור

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

4 בינואר 2008

אירוע הספורט הגדול הראשון בשנה האזרחית, ראלי דקר, אשר היה אמור להתחיל מחר בוטל. הוועדה המארגנת של מירוץ המכוניות הגדול הודיעה כי עקב חשש מפיגועי טרור, ובעיקר עקב שורת פיגועים כנגד אזרחים צרפתים במאוריטניה, אשר נמצאת במסלול המירוץ, הוחלט לבטלו. לדברי המארגנים הדבר בא בעקבות דיונים ובקשות ממשרד החוץ הצרפתי, אשר הוזעק בעקבות הפיגועים אשר יוחסו לארגון הטרור הבינלאומי אל קעידה.

ראלי דקר, אשר החל את דרכו ב-1979 כ"ראלי פריז-דקר", הוא אחד ממירוצי המכוניות החשובים ביותר בעולם הספורט המוטורי. מדי שנה קובעים מארגני המירוץ מסלולים שונים בשטחי טבע מתאגרים. המירוץ נמשך מספר שבועות בהם מתחרים ביניהם הנהגים בקטעי מירוץ שונים. במירוץ מספר קטגוריות עבור אופנועים, מכוניות ואף משאיות. אחת האטרקציות הגדולות של המירוץ היא סדרת הקטעים אשר עוברים במאוריטניה, בהם המשתתפים צריכים לעבור חוליות מדבריות גדולות במיוחד, אשר נחשבות לאתגר הקשה ביותר במסלול.

השנה היה אמורים להתחרות 570 משתתפים, אשר יחד עם צוותים מלווים הגיעו לנקודת הפתיחה ליסבון, בירת פורטוגל. אך לכולם, כולל לנהג הישראלי דרור כהן, נכונה הפתעה לא נעימה כאשר הודיעו המארגנים כי על אף פריסת 4000 מאבטחים בשטחי מאוריטניה כדי להגן על המשתתפים, המארגנים והצוות המלווה - הם נאלצים לבטל האירוע, וזאת יממה בלבד לפני מועד תחילת המירוץ. הביטול גרר נזק כספי לא מבוטל לא רק למארגני המירוץ, אלא גם למתחרים עצמם, ומעיד על עצמו כהן כי השקיע כחצי מליון דולר מכספו לפני המירוץ אותם היו אמורים לכסות חוזי פרסום במהלך המירוץ, אך משזה בוטל יבוטלו גם הם.

מקורות

[עריכה]