מארק סאליבן פורש מתפקידו כמנהל השירות החשאי האמריקאי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

2 בפברואר 2013

סמל השירות החשאי
מארק ג'. סאליבן

מנהל השירות החשאי מארק ג'. סאליבן יפרוש מתפקידו במהלך חודש פברואר ויסיים קריירה ארוכה שהוכתמה בשנה האחרונה בפרשיית הסתבכות סוכני השירות עם זונות בפסגה נשיאותית בקולומביה. דובר השירות החשאי, בריאן לירי אמר היום כי סליבאן יפרוש מתפקידו ב-22 בפברואר השנה, לאחר 7 שנים כראש השירות החשאי (2006-2013), ולאחר ששירת כסוכן במשך 30 שנה. בשנות כהונתו כמנהל השירות הוא כיהן תחת הנשיא ג'ורג' בוש הבן ותחת הנשיא ברק אובמה.

השרה האמריקאית לבטחון המולדת, ג'נט נאפוליטנו, השרה הממונה על הסוכנות, אמרה כי מארק סאליבן מיקסם את המשמעות "שירות הציבור" וכי "הקדיש את חייו לבטחון המשפחות הראשונות במעלה שלנו ומנהיגי האומה שלנו".

שנות כהונתו הוכתמו בפרשיית סקס שבה היו מעורבים סוכני השירות החשאי באפריל 2012, במהלך פסגה נשיאותית בקולומביה, שהביאה לחקירות של הקונגרס ותשאולים וביקורות בדבר התנהלותם של סוכני הסוכנות, כאשר הסוכנים הזמינו זונות למלון קרטחנה שבו שהו, בפרשייה שהיו מעורבים גם חיילים בצבא האמריקאי.

בשל כך הסוכנות החמירה את התנאים לסוכנים המצטרפים למעגל האבטחה הנשיאותי בנסיעות מחוץ לארצות הברית ותשעה סוכנים פוטרו מתפקידם בשל השערורייה שנגרמה. בתשאול בקונגרס במאי 2012 אמר מארק סאליבן כי התנהלות כזאת אינה מקובלת בקרב סוכנים שנוסעים בענייני עבודה, וטען כי זהו אינו נושא תרבותי או מערכתי ואמר כי מדובר במקרה ספציפי שבו סוכנים בודדים לקחו החלטות שגויות, ולא ביטוי למגמה.

מקורות[עריכה]