לדלג לתוכן

מויאל חזר בו מהתפטרותו; פצועה בינוני מירי קסאמים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

13 בדצמבר 2007
מעט יותר מיממה לאחר שהודיע בראיון לרשת ב' על התפטרותו, חזר בו אלי מויאל, ראש עיריית שדרות, מהחלטתו. היום (חמישי) שוב ספגה העיירה הדרומית מטח רקטות קסאם, זאת לאחר שאמש כ-20 רקטות נורו משעות הבוקר ועד הצהריים אל עבר בתי התושבים. היום אמנם היה המטח קטן יותר, פחות מ-10 רקטות, אך הוא גבה מחיר קשה יותר מקודמו ואחת מתושבות העיר נפגעה לאחר שרקטה פגעה פגיעה ישירה בביתה הבלתי ממוגן.

לדבריו, מויאל חזר בו מהחלטתו לאור בקשות מצד אישי ציבור שונים ובראשם שר הבטחון אהוד ברק, אשר לדבריו - "נתן לו פקודה". מויאל טען אמש כי התפטר לאחר שהרגיש שאיננו יכול עוד להמשיך בתפקידו, כאשר כהונותיו כראש העיר סומנו בעיקר בירי הקסאמים. מויאל, אשר נפגש היום עם ברק בפגישה פרטית, עדיין לא נשמע מרוצה לגמרי ממאמצי ממשלת ישראל לטפל באיום הקסאמים, אך עדיין טוען כי הגיע להבנות מסוימות בפגישתו עם ברק. בהמשך היום הכריז השר על כוונתו להעמיד את אזור שדרות ועוטף עזה תחת "מצב מיוחד", בו יהיו לרשויות הבטחון ובעיקר הצבא סמכויות נרחבות יותר בניהול האזרחי. החלטה זו דורשת עוד את אישורה של הממשלה, כמו גם ועדת חוץ ובטחון של הכנסת.

במקביל, כלי טיס של חיל האוויר הישראלי פגע היום ברכב פלסטיני בתוך רצועת עזה. לפי טענות בכירים בצה"ל, בתקיפה נהרגו שלושה פלסטינים אשר היו מעורבים זמן קצר לפני כן בירי רקטות קסאם אל עבר שטח ישראל. גורמים רפואים מתוך הרצועה מדווחים כי בתקיפה נגרמו גם פגיעות לעוברי אורח אשר איתרא מזלם ונקלעו למקום בעת שצה"ל בחר את רגע תקיפתו. לטענתם אחד מעוברי האורח פצוע במצב אנוש כתוצאה מהפגיעה.

מקורות[עריכה]