מזוז: לא נורה על חקירה בדבר ההצבעות הכפולות של בר-און

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 בפברואר 2009

בר-און

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז הודיע היום (שני) כי לא יורה על פתיחת חקירה פלילית אודות החשד כי שר האוצר רוני בר-און ביצע הצבעה כפולה ב-2003 במהלך הצבעה בכנסת. ההודעה, שנתקבלה בעקבות ממצאי בדיקות ראשוניות על ידי המשטרה והתייעצות עם פרקליטות המדינה, מנמקת כי לא נראה שיש תשתית ראייתית שתעיד על מעשה פלילי מצדו של שר האוצר, אשר באותו הזמן היה חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד.

הפרשה נחשפה בנובמבר 2008, כאשר העיתון ידיעות אחרונות הציג סרטון וידאו בו נראה בר-און, לכאורה, מצביע במקומה של חברת הכנסת דאז ענבל גבריאלי, אשר ניצבה בסמוך אליו באותה העת. הדבר עורר סערה מסוימת בציבור, שכן האירוע התרחש בסמיכות לדיון בו חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן הצביע פעמיים, גם הוא במקומה של גביראלי, ואף הורשע בשל כך. בר-און הגיב לחשיפת הדברים באומרו כי איננו זוכר את פרטי המקרה, אבל בדיעבד מכיר בכך שגם אם ניתנת הרשות מחבר כנסת אחר - אין זה תקין להצביע במקומו. יש לציין שבניגוד לבר-און, הרי שחזן הורשע עקב ההצבעה הכפולה כשגביראלי כלל לא הייתה נוכחת במקום.

על פי הודעת היועץ המשפטי מזוז, בעניינו של בר-און לא תפתח חקירה, בין השאר עקב התיישנות המקרה, בחינת סרטון הווידאו וגביית עדות מגבריאלי. מזוז הסביר ההחלטה כי ככל הנראה גבריאלי ידעה ואישרה לבר-און להצביע במקומה, כיוון שזו לא פסלה אפשרויות שכאלה במהלך גביית עדותה. לדבריו "ספק רב אם בנסיבות אלו נעברה עבירה פלילית". מזוז גם לא מצא לנכון לחקור בדבר חשדות פלילים את בר-און עקב השתתפותו בוועדות שעסקו בהסרת חסינותו של חזן בעת שהחשדות הועלו כלפיו.

מקורות[עריכה]