לדלג לתוכן

מזוז השיב לעתירות: עדויות חיצוניות סתרו את א'

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 ביולי 2007
היום (חמישי) השיב היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז על העתירות אשר הוגשו לבג"ץ כנגד עסקת הטיעון בנושא הנשיא לשעבר משה קצב. כזכור, בעסקת הטיעון הוסרו הסעיפים החמורים יותר בכתב האישום נגד קצב ובכללם סעיפי האונס בהם הואשם בתחילה. מזוז השיב לעתירות כי העסקה הייתה הכרחית עקב קושי ראייתי מצד הפרקליטות להוכיח את אשמת קצב.

בין הדברים אותם הזכיר מזוז היו עדויות מקורביה של א' מבית הנשיא, אשר כל הסעיפים הקשורים בה הוסרו מכתב האישום, שלטענתו סתרו את עדויותיה שלה. מזוז המשיך וציין אף סתירות בעדותה של א' עצמה וקשיים נוספים אשר הובילו אותו להחליט כי לא ניתן להוכיח את אשמת קצב בנושא בבית המשפט. בתשובתו כתב מזוז כי על אף שנדמה כי הייתה מערכת יחסים בין א' לקצב לא ניתן לקבוע "ברמת הוודאות הנדרשת במשפט הפלילי, כי מערכת זו היתה כרוכה בביצוע עבירות כלליות", דברי מזוז לבג"ץ.

על פי מזוז, כאשר הבינו אנשי הפרקליטות כי יהיה זה קשה להרשיע את קצב בנוגע לא' מבית הנשיא החל גם יסוד אישום האונס בנוגע לא' ממשרד התיירות להתערער. לדבריו של מזוז, היה מדובר ב"תהליך אבולוציוני של כרסום מצטבר והולך לאורך חודשי הטיפול בתיק והמסכת הראייתית הנדרשת כדי לבסס יסוד סביר להרשעה". בכך גם התנער מזוז מהטענות כי במהלך השימוע הראשוני שנערך בפרשה הוצגו בפניו ראיות חדשות והן אלו שהובילו לעסקת הטיעון. בתשובתו התייחס מזוז לנושא זה ואמר "במהלך החודשים האלה הצטברו ראיות חדשות שתרמו לכרסום במשקל הראיות הקודמות, על אף שהן כשלעצמן לא יכלו להפוך את הקערה על פיה".

נושא נוסף אליו התייחסה תשובת המדינה לעתירות של בג"ץ הוא הטענות כי בעצם עסקת הטיעון יש הקלה עם עבריין מין. בתשובתו דחה מזוז מכל וכל את הטענה וביקש להדגיש כנגד זאת את ההודאה באשמה, החשיפה התקשורתית והתפטרותו של קצב ממשרת הנשיא. כזכור, מיד לאחר הידיעות הראשונות בדבר עסקת הטיעון ובעיקר בשבוע האחרון רבו המחאות התקשורתיות כנגד קצב ועסקת הטיעון ואלו אכן זכו לסיקור תקשורתי נרחב. א' מבית הנשיא נתנה גרסתה במסיבת עיתונאים וקצב התראיין אמש לערוץ 2 בלוויית אשתו גילה קצב.

בתוך כך פורסמו היום תוכן העתירה של אחת המתלוננות כנגד קצב, אשר הוגשה כנגד עסקת הטיעון. בעתירה נאמר כי לטענת המתלוננת ידיד של קצב נפגש איתה והציע לה להיות "המאהבת של הנשיא". עוד לפי גרסת המתלוננת בעתירה, קצב היה מבקש שתבוא למשרדו עבור מטלות סתמיות ואז מנצל את שהותם לבד בחדר ושואל אותה שאלות בעלות אופן מיני, כך לטענת העותרת.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]