מטח רקטות קסאם על ילדי בתי הספר בשדרות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

3 בספטמבר 2007
רק במזל שנת הלימודים לא נפתחה באסון, אחרי שמטח של 7 רקטות קסאם נורו לעבר שדרות בשעה שהילדים עשו את דרכם לבתי הספר. 6 רקטות נחתו בשטחים פתוחים ואחת פגעה בעיר עצמה. חמישה אזרחים לקו בחרדה בעקבות הירי. פגיעה זו באה בהמשך ישיר לסדרת פגיעות מרקטות קסאם במוסדות חינוך בשדרות ובנגב המערבי, בהם בתי ספר וגן ילדים, במהלך חופשת הקיץ, או אז היו המוסדות ריקים מאדם. בעוד שבפגיעות קודמות אלו הנזק היה בעיקר לרכוש, כעת מששבו התלמידים לספסלי הלימודים רבים חוששים שזהו עניין של זמן עד שיפגעו בעצמם.

התגובות לירי הקסאמים היו זועמות: ועד ההורים בעיר התכנס במטרה להחליט על השבתת הלימודים בעיר לאור הסכנה לילדים. ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר בתום פגישה עם קנצלרית אוסטריה, כי: "לא נשלים עם המשך ירי הקסאמים לנגב" והוסיף כי "ההנחיה היא להשמיד כל מי שמעורב בירי. לא נתפשר". ואילו נשיא המדינה שמעון פרס אמר: "המצב בלתי נסבל ויש כתובת אחת – חמאס. אני שואל היום, בשביל מה עזבה ישראל את עזה?". לעומתם, שרת החינוך יולי תמיר לא הביעה זעם על המתקפה וציינה בלקוניות שאין פיתרון לבעיית הקסאם.

בערב החליט ועד ההורים בשדרות על השבתת מערכת החינוך בעיר, ללא הגבלה, זאת ימים ספורים לאחר שהסכים שלא להשבית בתמורה לקבלת הבטחות ממשרדי החינוך והבטחון כי ינקטו צעדים להבטיח בטחון ילדי העיר. חברי הוועד דרשו להוציא את כל התלמידים מהעיר ופנו לממשלה בדרישה למבצע צבאי רחב היקף ברצועת עזה בסגנון "מבצע חומת מגן", אליו יצאה ישראל בעקבות הפיגוע במלון פארק.

מקורות[עריכה]