לדלג לתוכן

מעל 100,000 מפגינים בעקבות פרסום דו"ח הביניים של וועדת וינוגרד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

3 במאי 2007
מעל 100,000 אנשים התייצבו להפגנה בכיכר רבין אשר בתל אביב לאחר פרסום מסקנות דו"ח הביניים של וועדת וינוגרד. המפגינים קראו לראש הממשלה אהוד אולמרט ולשר הבטחון עמיר פרץ להתפטר מתפקידיהם בעקבות ממצאי הוועדה. בין הנואמים היו אבות ובני משפחה שכולים, אישי רוח ועוד.

מאיר שליו לאולמרט ופרץ: "התפקיד גדול על שניכם"

[עריכה]

הנואם המרכזי בהפגה היה הסופר מאיר שליו, אשר טען בנאומו כי שר הבטחון וראש הממשלה בזבזו במלחמה את כוח ההרתעה של ישראל, סיכויי החזרת השבויים, בריאות הפצועים וחיי הנופלים במערכה. הסופר פתח את הנאום בהתייחסו לדברי ראש הממשלה בכנס קדימה לפני מספר שבועות, באומרו: "אהוד אולמרט, אתה אמרת שאתה עובד אצלנו. אולמרט, אתה מפוטר!"

שליו התייחס גם להפגנות הסטודנטים האחרונות באומרו כי רבים מהקהל הם סטודנטים המוחים באחרונה על העלאת שכר הלימוד, אך את שכר הלימוד הגבוה, לטענתו, של ראש הממשלה ושר הבטחון, אין המדינה יכולה לשלם.

עוזי דיין: ההפגנה לא מעידה על חולשת ישראל

[עריכה]

עוזי דיין, מיוזמי ההפגנה, התייחס בנאומו שלו לדבריו של יו"ר ארגון החיזבאללה, השייח' חסן נאסראללה, יום קודם לכן כי הדו"ח מאשר את נצחון החיזבאללה במלחמה. דיין נאם ואמר כי ההפגנה איננה עדות לחולשה כלשהי, אלא לחוזק החברה הישראלית, הדורשת דבר בשם הדמוקרטיה. דיין קרא לחברי הקואליציה שלא לדבוק לכסאותיהם ולראש הממשלה לקחת על עצמו האחריות.

מספר פוליטיקאים נוספים מימין ומשאל השתתפו בהפגנה אך לא כנואמים, אלא כקהל מהמניין. בין הנוכחים היו יוסי ביילין, ראש מפלגת מרצ, עמי איילון ממפלגת העבודה וזבולון אורלב יו"ר מפלגת המפד"ל.

מקורות

[עריכה]