לדלג לתוכן

מצבו של ראש הממשלה עדיין קשה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

6 בינואר 2006

אריאל שרון

ראש הממשלה, אריאל שרון, הועבר בשעות הערב של יום רביעי, 4.1.2006, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שלא חש בטוב. שרון עבר "אירוע מוחי משמעותי" והוא מורדם ומונשם. חל שיפור בבדיקת ה-CT האחרונה לעומת הקודמת, אך מצבו עדיין מוגדר קשה, אך יציב.

בעדכון נכון למוצאי שבת (7/1/2006) בשעה 18:00, מוסר מנהל בית החולים הדסה כי מצבו של שרון השתפר אך עדיין נלחמים על חייו. בבוקר יתכנסו בכירי הרופאים בהדסה ויוחלט מתי להפחית את כמות החומר המרדים בגופו של שרון כדי לבחון את הנזק שנגרם לתפקודיו השונים בשל הפגיעה במוחו.


ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, הובהל ביום רביעי בשעה 22:00 לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שחש חולשה. שרון נלקח מביתו שבחוות השקמים והועבר לבית החולים באמבולנס, כשהוא בהכרה מלאה ומדבר עם סובביו. עם הגיעו לבית החולים אובחן "ארוע מוחי משמעותי" והוא הורדם והוכנס לחדר הניתוח כדי לנסות לנקז את הדימום המוחי החמור.

לאחר הניתוח הורדם ראש הממשלה ל-24 שעות, על מנת להקל על הלחץ התוך-גולגלתי ולמנוע החמרת מצבו.

ביום חמישי אמור היה שרון לעבור צנתור בבית החולים, לאחר שבעקבות הבדיקות לאחר הארוע המוחי הקודם שעבר (לפני כשבועיים), התגלה פגם בלבו. מקורות בסביבתו של שרון מסרו מוקדם יותר כי הוא גילה סימנים של ארוע מוחי נוסף: בלבול, קושי בדיבור וכדומה. בתחילה נראה כי העובדה כי שרון פונה להדסה שבירושלים ולא לסורוקה הקרוב יותר מעידה כי ככל הנראה מצבו לא חמור כל כך. ואולם מצבו הוחמר במהלך הנסיעה.

פרופ' שפירא, אחד הרופאים הבכירים בבית החולים הדסה, מסר (00:48) כי מדובר אכן בדימום תוך-מוחי מאסיבי וכי עדיין לא ידוע מתי יסתיים הניתוח שהחל לפני כשעה.

מזכיר הממשלה ישראל מימון מסר כי סמכויותיו הועברו לממלא מקומו, השר אהוד אולמרט. אולמרט כינס היום (ה') ישיבת ממשלה מיוחדת בשעה 9:00, בשהתתפות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

לפי היועץ המשפטי לממשלה, אולמרט מוגדר כרגע, כקודם, ממלא מקום ראש הממשלה. הוא יוגדר כראש ממשלה בפועל רק לאחר שהיועץ יקבע, בהתיעצות עם רופאי ראש הממשלה, כי "נבצר זמנית" מראש הממשלה למלא את תפקידיו. יש להניח שקביעה כזו לא תיקבע לפני מוצאי-שבת.

בצהרי ה-6 בינואר הועבר שרון לבדיקת CT ובעקבות הרעה במצבו הוחזר לחדר הניתוח. באותה שעה נערכה פגישת עידכון על מצבו של ראש הממשלה בין אולמרט לבין פרס, אך זו הופסקה לאחר ששרון הושב לחדר הניתוח.

ראש הממשלה עדיין בבית החולים הדסה ומצבו עדיין קשה.