משטרת מקדוניה הרגה ארבעה אנשי-מיליציה במבצע הררי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 בנובמבר 2007

הר סאר.

לפחות ארבעה חברים במיליציה בלתי-חוקית נהרגו ושישה נוספים נעצרו במבצע משטרתי שזכה לכינוי "סופה בהר", כך דיווח דובר משרד הפנים המקדוני, איבו קוטבסקי, לסוכנות הידיעות המקדונית MIA. הוא סיפר כי כוחות המשטרה לא ספגו נפגעים ואישר כי כוחות מיוחדים עודם פועלים באיזור.

מקומיים תושבי הכפר ברודץ', כפר על הר הסאר צפונית לטטובו, אימתו את הידיעות על חילופי-אש שהתפתחו בין כוחות-המשטרה ואנשי-המיליציה בכפר.

דובר כוחות שמירת השלום של NATO בקוסובו השכנה אמר במסיבת עיתונאים כי מסוק התרסק אך לא סיפק מידע נוסף בנוגע לנפגעים. משטרת מקדוניה הכחישה דיווח זה. "אין כל מסוק מרוסק בצד המקדוני", קבע הדובר איבו קוטבסקי בשוחחו עם כתב סוכנות הידיעות רויטרס.

המשטרה המקומית דיווחה כי המשטרה מחפשת אחר לירים ג'אקופי (הנודע גם בשם "נאצי"), פושע מורשע שנמלט באוגוסט יחד עם שבעה אסירים אחרים בכוח מבית-הסוהר דובראבה אשר בקוסובו ונחשד כמסתתר באיזור. בשבוע שעבר, ז'אביד מורינה, אסיר נמלט אחר מבית-הסהור דובראבה, נמצא מת בסמוך לאודרי, כפר המצוי בקירבת מקום לטטובו. בנוסף, באוקטובר, איש-משטרה מקדוני נהרג מאש המארב בסמוך לגבול עם קוסובו והטלוויזיה הקרואטית העלתה לאוויר סרטון וידאו המראה אנשי-מיליציה אלבנים המאיימים לבצע פעולות אלימות בקוסובו.

מספר כלי-תקשורת דיווחו כי KFOR סגר את הגבולות לכיוון מקדוניה, באיזור קוסובו, וזאת בשל פעולות המשטרה בהר סאר. כוחות KFOR חמושים בכבדות ונכונים לפתוח באש בכול מקרה של "זליגת העימותים לשטחי קוסובו", כך דווח.

המבצע הוכרז בשעה 14:00 בזמן מקומי.

העימותים התרחשו בחלקם במקדוניה, שידעה התנגשויות אתניות קשות בשנת 2001.


מקורות[עריכה]