לדלג לתוכן

משפחת ראדה תובעת המדינה; טוענת למחדלים חמורים באבטחת בית הספר

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

26 במאי 2008
שנה ומחצה לאחר גילוי גופתה של הילדה תאיר ראדה בבית ספרה בקצרין, ובטרם שהסתיים משפט הרצח בגין החשוד במעשה - רומן זדורוב, תגיש מחר (שלישי) משפחתה תביעת פיצויים גדולה כנגד המדינה בבית המשפט המחוזי בחיפה. המשפחה מאשימה את משרד החינוך והרשויות בשורת מחדלים מצידם אשר תרמו למותה של ילדתם, בעת ששהתה בבית ספרה. ראדה נמצאה בתא שירותים בבית הספר ועליה סימני אלימות. המשטרה עצרה לימים את רומן זדורוב, אשר בתחילה הודה במעשה אך לאחר מכן חזר בו. משפטו עודנו מתנהל.

על פי דברי עו"ד אושרי שלוש, המייצג את המשפחה בתביעה, שורת מחדלים ארוכה באבטחת בית הספר ובתשומת לב הרשויות תרמו לרצח. בין השאר מציין כי הגדר במתחם הייתה נמוכה, לא נעשו בדיקות למבקרים בבית הספר וכי לא כל השערים אובטחו. טענות נוספות מאשימות את אנשי בית הספר עצמם כי לא הבחינו שתאיר לא שבה מהפסקה אליה יצאה בין השיעורים וכי הילקוט עימו באה לבית הספר נותר בכיתה. טענה נוספת שתועלה בכתב התביעה היא כי הקב"ט המקומי מונה ללא הכשר מתאים, אותו קיבל רק בדיעבד, כך לטענת התובעים.

בית המשפט יצטרך לפסוק האם אכן אשמות המדינה, משרד החינוך והרשויות המקומיות במחדלים והאם אלו אכן תרמו לרציחתה של ראדה. במידה וכן, בית המשפט יצטרך לקבוע את גובה הפיצויים, כאשר בני משפחתה תובעים בגין נזקי גוף, כאב וסבל ואובדן השתכרות.

מקורות[עריכה]