מתקפות על צבא פקיסטאן לאחר כיבוש המסגד האדום

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
14 ביולי 2007
העיר איסלמבאד

מספר מתקפות בוצעו היום על ידי פעילים מוסלמים קיצונים כנגד צבא פקיסטאן. בין ההתקפות גם פיגוע התאבדות בו נהרגו 24 חיילים פקיסטאנים, ירי טילים לעבר כוחות הצבא והפעלת מטענים. במקרה אחר נמצא מטען חבלה, אשר הורכב משני מוקשים פעילים, אשר היה אמור להתפוצץ במקום הומה אדם באחת מהערים הגדולות בפקיסטאן. כוחות הבטחון הצליחו לנטרל המטען לפני שהתפוצץ.

עיקר ההתקפות נעשו באזור גבולה של פקיסטן עם אפגניסטן, אזור אשר נודע בריבוי המיליציות שבו, הן הפקיסטאנית והאפגניסטניות. על פי גורמי מודיעין בפקיסטן וארצות הברית באזור זה נמצאים גם תאי טליבאן ואל קעידה. צבא פקיסטאן התפרס באזורים אלו באחרונה ולטענת תושביו המקומיים מדובר בהפרת הפסקת האש עליה הוכרז. רוב ההתקפות אכן בוצעו נגד שיירות צבאיות.

בהתקפת ההתאבדות התנגש לתוך כוחות הצבא הפקיסטאני אדם אשר נהג ברכב עמוס חומר נפץ. הרכב התפוצץ ויחד עם הנהג התוקף נהרגו כ-24 חיילים. כ-29 חיילים נוספים נפצעו בהתקפה. במתקפות האחרות לא נרשמו הרוגים, אם כי בהפעלת המטען נפצעו שני חיילים פקיסטאנים אשר נסעו ברכב.

במהלך השבוע האחרון כבשו כוחות הבטחון של פקיסטאן את "המסגד האדום", מעוז קיצונים מוסלמים באיסלמבאד, בירת פקיסטאן, סמוך לקריית הממשלה בעיר. במהלך הקרבות הארוכים במתחם המסגד נהרגו יותר מ-100 בני אדם ועשרות רבים אחרים נפצעו. כעת עולות קריאות רבות מטעם קיצונים במדינה לנקום את מות חברי המסגד על ידי יציאה לג'יהאד.

מקורות[עריכה]