לדלג לתוכן

נאסראללה מאיים; ישראל: הוא בלחץ

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

19 בינואר 2008
השייח' חסן נאסראללה עלה לשידור זו הפעם השנייה בעת האחרונה וקרא לישראל להתקדם במשא ומתן על חילופי השבויים. נאסראללה, מזכ"ל החיזבאללה, ביצע הופעה דומה לפני מספר שבועות, גם אז האשים את הצד הישראלי בעיכוב המשא ומתן על החיילים הישראלים המוחזקים בשבי החיזבאללה, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, שאירוע חטיפתם היה לתחילת מלחמת לבנון השנייה. הפעם הוסיף נאסראללה גם כי בידי ארגונו חלקי גופות של חיילים ישראלים אשר נותרו בשטח לבנון עם נסיגת צה"ל בתום המלחמה, כמו גם "גופה אחת, כמעט שלמה".

גורמים בישראל, לרבות דובר צה"ל ואף משפחות החטופים התייחסו בביטול לדבריו של נאסראללה. לדברי נציגים של משפחות החטופים אין הם מתרשמים מהדברים, שלטענתם בכל מקרה לא קשורים באמת לקרוביהם השבויים. הוסיף ואמר אביו של אהוד גולדווסר, שלמה, כי נאסראללה עצמו הוא זה שאינו רציני, וכי אם היה - הרי "היה עליו לקרוא לצלב האדום ולנהל עימו מגעים אמיתיים בעניין", דבריו לכתבי גלי צה"ל.

בנאומו נסארללה אף איים על ישראל כי אם תמשיך ב"איומים על החקלאים והדייגים" - ארגונו יגיב בהתאם. על טבעו של איום זה מצד ישראל לא הרחיב, אך עוד אמר כי אם תפתח מלחמה חדשה - הרי שחיזבאללה ערוך ומוכן לתת מלחמה שערה. על דברים אלו הגיבו גורמים בצה"ל בביטול מה. לטענתם, הדברים מראים כי על נאסראללה מופעל לחץ להגיע להסכם כלשהו עם ישראל תמורת החטופים, וזאת כדי להראות הישגים מפעולת החטיפה והמלחמה.

מקורות[עריכה]