לדלג לתוכן

נבחרה רשימת הליכוד לכנסת השמונה עשרה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 בדצמבר 2008

בנימין נתניהו, יו"ר הליכוד

אתמול (ב') בחרו מתפקדי מפלגת הליכוד את הרשימה שתציג התנועה לקראת הבחירות לכנסת השמונה עשרה. לאחר בנימין נתניהו, יו"ר הליכוד, נמצאים בראש הרשימה גדעון סער, גלעד ארדן, ראובן ריבלין ובני בגין.

ברשימה נמצאים גם "כוכבים" שהצטרפו לליכוד בשבועות האחרונים (בנוסף לבני בגין במקום החמישי ברשימה), ביניהם הרמטכ"ל לשעבר משה יעלון (במקום השמיני), דן מרידור (במקום ה־17) ומירי רגב (במקום ה־34).

לרשימה נבחר גם משה פייגלין במקום העשרים. פייגלין הוא איש ימין רדיקלי, העומד בראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד. פייגלין התמודד בעבר על ראשות התנועה מול נתניהו, וזכה ל־23.4 אחוזי תמיכה. לבחירות הפנימיות שנערכו אמש קדמו מאבקי כוחות בין נתניהו ופייגלין, כאשר נתניהו היה מעוניין למנוע את בחירתם של פייגלין ונאמניו למקומות גבוהים ברשימה, והן נתניהו והן פייגלין הפיצו לתומכיהם רשימות הצבעה.

מתנגדי הליכוד במערכת הפוליטית טענו שהרשימה שנבחרה היא ימנית קיצונית. ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט, טען כי "הליכוד היה מפלגה ימנית ונשאר מפלגה ימנית שתוליך את ישראל לפינה של בדידות". יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, אמר כי "התעוררנו הבוקר לרשימה ימנית, אפילו ימנית-קיצונית שמבהירה את מה שמחכה לנו".

מקורות[עריכה]