נדאל הביס את פדרר בגמר אליפות וימבלדון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

7 ביולי 2008

רפאל נדאל

הטניסאי הספרדי רפאל נדאל, המדורג במקום השני בעולם, הביס את יריבו השוויצרי רוג'ר פדרר בגמר אליפות וימבלדון שנערך אתמול בלונדון, ונמשך כ-5 שעות. פדרר, המדורג במקום הראשון בעולם, ניצח בחמש האליפויות הקודמות, אך לא הצליח לשבור את שיאו של ביורן בורג, שזכה אף הוא חמש פעמים ברציפות בגביע הכסוף, או להשוות לשיאו של הטניסאי וילי רנשו, שזכה ב-6 אליפויות ברצף במאה ה-19.

רוג'ר פדרר

נדאל נודע בכישורי המשחק שלו על משטח חימר, וזכה בשלושה תארי רולאן גארוס ברציפות, לעומת פדרר, שמפליא במשחקו על משטח דשא, בו משתמשים באליפות וימבלדון.

נדאל החל את המשחק בניצחון במערכה הראשונה 6:4. במערכה השנייה הוביל פדרר 4:1 אך נדאל הצליח להשוות ואף לנצח במערכה 4:6, ובכך להעלות את יתרונו ל-2:0 במערכות. במערכה השלישית והצמודה עלה פדרר ליתרון 2:1, אך נדאל מיד השווה. פדרר עלה ל-3:2, אך נדאל שוב השווה. המשחק הופסק ביתרון של 5:4 לפדרר בשל הגשם הכבד, וחודש כעבור כשעה. לאחר ההפסקה נמשך המשחק הצמוד, ולבסוף פדרר ניצח בשובר השיוויון 7:5. השחקנים הגיעו לשיוויון 6:6 ולשובר שיוויון בשנית במערכה הרביעית. בשובר השיוויון המותח הוביל נדאל 5:2 והתקרב לזכייה, כשפדרר ניצל עקב שתי נקודות הגשה של נדאל. המשחק התקרב לסופו בשנית כשנדאל הוביל 8:7, אך פדרר ניצח בשובר השיווין 10:8 לקול תשואות הקהל, והשווה ל-2:2 במערכות.

המשחק הופסק בשנית לכחצי שעה עקב הגשם, ולכשחודש עלה פדרר ליתרון 3:2. המשחק נמשך ללא שבירות אך במשחקון ה-14 הציל פדרר כדור אבוד, הפסיד בנקודה והעלה את נדאל ליתרון 8:7. נדאל ניצח את המערכה במשחקון ה-15 וניצח במשחק הדרמטי.

מקורות[עריכה]