לדלג לתוכן

ניו זילנד - הכלב הגן על חיי הילדים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 במאי 2007

תצלום כלב מזן ג'ק ראסל טרייר

כלב מזן ג'ק ראסל טרייר קטן (בתמונה) הקריב את חייו בהגנה על קבוצת ילדים מפני שני כלבי פיטבול תוקפנים בניו זילנד. הכלב ג'ורג' הפך לגיבור לאומי בעקבות הקרבתו והתקשורת המקומית והבינלאומית הקדישה תשומת לב ניכרת לסיפורו.

בעקבות מאבקו על חיי הילדים סבל ג'ורג' מפצעים קשים להם לא יכל הוטרינר המקומי. לבסוף הרשה בעלי הכלב כי יגאלו את חיית המחמד שלו מיסוריה ונפרד מג'ורג' לאחר 7 שנים של ידידות ורעות. בדיעבד מספר הבעלים, אלן גיי בן ה-69, כי הוא מתחרט על המעשה, לו הקדיש מחשבה קצרה מדי, לדבריו. שני כלבי הפיטבול הומתו גם כן.

ג'ורג' מיהר להגנת הילדים כאשר שני כלבי פיטבול החלו להתקדם במהירות לעברם. חמשת הילדים, בכללם פעוט בן 4, ניצלו תודות למאבקו של כלב הטרייר בכלבי התוקפנים.

סיפורו של ג'ורג' והקרבתו סבבו את העולם וזכו לדיווחים נרחבים בכלי תקשורת רבים. אחד הסיפורים אשר פורסם באתר העיתון האמריקאי USA Today זכה ליותר מ-120 תגובות ואחד המגיבים אף דיווח כי התקשר לגיי כדי להביע תנחומיו. גיי מצידו הופתע מתשומת הלב הרבה שסיפורו של כלבו זכה לה. על אף שהוצעו לו מספר כלבים חדשים סירב גיי לכולן, בדברו כי הוא חושש שמא גם כלבו הבא יזכה לגורל דומה.

מקורות[עריכה]